Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Nejčastější dotazy k otevřeným výzvám OP Životní prostředí

22.01.2008  |  123× přečteno      vytisknout článek

Pro lepší informovanost potenciálních žadatelů v Operačním programu Životní prostředí zřídil Státní fond životního prostředí zelenou linku.

Ta nabízí od podzimu 2007 zdarma telefonické a e-mailové konzultace. Služeb zelené linky denně využije okolo 100 zájemců. Tento počet s vyhlášením třetí výzvy vzrostl na 150.

Dotazy se v posledních týdnech týkají nejčastěji třetí výzvy, která je zaměřena na prioritní osu 1 - na projekty na snížení znečištění vod, snížení znečištění z komunálních zdrojů a zlepšení jakosti pitné vody, a na prioritní osu 3 - na projekty realizace úspor energie s omezením na projekty pro školy a školská zařízení. Vyskytují se též dotazy týkající se druhé výzvy, která byla zaměřena na prioritní osu 6 - zlepšování stavu přírody a krajiny.

Ukázky nejčastějších otázek a odpovědí

  • Je možné upřesnit omezení oprávněných žadatelů u 3. výzvy k prioritní ose 3 - Udržitelné využívání zdrojů energie?

Odpověď:
O dotaci může žádat organizace zřízená podle zákona č. 561/2004 Sb. a musí být zároveň přijatelným příjemcem podpory v Operačním programu Životní prostředí (OP ŽP). Tzn. že v rámci třetí výzvy nemohou o dotaci žádat školy soukromé a vysoké.

  • Je vrámci prioritní osy 1 závazný seznam 500 aglomerací? Může o dotaci žádat obec, která na seznamu není?

Odpověď:
Ano, seznam je závazný. Pokud obec na seznamu není uvedena, o dotaci žádat nemůže. Obce, které nejsou aglomerace nad 2000 EO (ekvivalentních obyvatel, viz seznam) mohou ve třetí výzvě žádat, pokud leží ve vymezených chráněných územích a plní podmínky výzvy - povolení k vypouštění vod. Ostatní obce do 2000 EO neležící ve vymezených chráněných územích (viz Implementační dokument OP ŽP) mohou žádat z Programu rozvoje venkova na MZe. 

  • Proč mají školy vrámci třetí výzvy tak krátký termín na podávání žádostí o dotaci?

Odpověď:
Nejedná se o krátký termín. Školy mohly podávat žádosti o dotace na úspory energie již v první výzvě, která byla vyhlášena 29. 6. 2007 a příjem žádostí byl od 3. září do 26. října 2007. Protože jsme zaznamenali velký zájem o realizaci úspor na školách a školských budovách, kde rovněž tímto opatřením přispíváme ke zvýšení environmentální výchovy žáků a studentů, byla v podstatě první výzva takto prodloužena. Konec ledna na podání žádostí byl zvolen proto, aby se kvalitní projekty stihly projednat a schválit a školy mohly tyto projekty realizovat během letních prázdnin.

  • Existuje časový harmonogram vyhlašovaných výzev k podávání žádostí o dotace?

Odpověď:
Harmonogram výzev pro letošní rok se připravuje a v nejbližší době bude zveřejněn.

  • Jaké jsou způsobilé výdaje a jaké je procento podpory v prioritní ose 3 - Udržitelné využívání zdrojů energie?

Odpověď:
Způsobilé výdaje jsou uvedeny v Implementačním dokumentu v páté kapitole. Procento podpory činí maximálně 90 % z celkových způsobilých výdajů.

  • Je možné provádět revitalizaci rybníka v rámci prioritní osy 6 - Zlepšování stavu přírody a krajiny?

Odpověď:
Doporučujeme konzultaci konkrétního záměru na regionálním středisku Agentura ochrany přírody a krajiny (www.ochranaprirody.cz).

  • Jaké jsou způsobilé a nezpůsobilé výdaje v ose 6 - Zlepšování stavu přírody a krajiny?

Odpověď:
Způsobilé výdaje jsou uvedeny v Implementačním dokumentu v páté kapitole.

Zdroj: http://www.opzp.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist