Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE EKOFÓR 2008

29.01.2008  |  123× přečteno      vytisknout článek

VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE EKOFÓR 2008

Rok se s rokem sešel a Hnutí Brontosaurus vyhlašuje dne 28.1.2008 další, již pátý ročník soutěže Ekofór. Ekofór 2008 je soutěží kreslených vtipů a kreslených příběhů, jež je určena nejširší veřejnosti. Jejím cílem je zapojit veřejnost a hlavně mládež do tvůrčích aktivit zaměřených na ztvárnění ekologických témat vtipným podáním a podnítit i touto formou u veřejnosti a především u mladých lidí zájem o životní prostředí.

Stejně jako v loňském roce má i letošní ročník Ekofóru své ústřední téma. Tím je VZDUCH. Všechny soutěžní práce se musí týkat zadaného tématu. Soutěž je zároveň rozdělena do třech soutěžních kategorií:

1) VZDUCH I -- kategorie pro autory mladší patnácti let včetně
2) VZDUCH II -- kategorie pro autory starší patnácti let
3) PŘÍBĚH -- kategorie s věkově neomezenou účastí (vzduch zůstává i zde tématem)

Až do uzávěrky, jež je stanovena na 7.4.2008, mohou autoři svá díla posílat organizátorům Ekofóru, a to buď na adresu Hnutí Brontosaurus Praha, Senovážná 8, Praha 1, 110 00, nebo mailem na adresu ekofor@seznam.cz. Na zadní straně práce (popřípadě v elektronickém dopise) nesmí chybět jméno, datum narození a kontaktní údaje autora a název kategorie, jíž se autor s konkrétním dílem účastní. Zasílaná díla pořadatelé autorům nevrací.
Po uzávěrce bude z došlých prací vybráno 75 nejlepších (po 25 v každé kategorii) a z nich bude sestavena putovní výstava, v jejímž rámc! i budou vtipy od konce dubna prezentovány na hudebních festivalech a dalších především ekologických či vzdělávacích akcích. Zde budou moci návštěvníci díla zhlédnout a zároveň dát své hlasy výtvorům, které je nejvíce pobaví či jinak zaujmou. Těm, kteří nebudou mít možnost prohlédnout si vtipy na putovní výstavě, bude umožněno hlasovat pro ně v elektronické galerii na webové stránce Ekofóru (www.ekofor.cz), kde budou vybraná díla v plném rozsahu výstavy zveřejněna. Kromě hlasování veřejnosti budou díla hodnocena také odbornou porotou, složenou ze zástupců několika ekologických organizací v ČR a zástupce České unie karikaturistů, která se za tím účelem sejde před vyhlášením vítězů Ekofóru.
Vítězové Ekofóru 2008 budou vyhlášeni v pátek 28. 11. 2008 v hudebním salónku Reduty v Uherském hradišti, v rámci festivalu dokumentárních filmů o ekologii "Týká se to také tebe". Nejúspěšnější autoři určení odbornou porotou i veřejností budou odměněni hodnotnými věcnými cenami, které d! o soutěže věnují sponzoři Ekofóru. Vyhlašování vítězů bude slo! vem i pí sní doprovázet moravský písničkář Tomáš Kočko.
Ekofór je soutěží pořádanou v rámci neziskových aktivit Hnutí Brontosaurus, které se svými akcemi a projekty snaží oslovovat především mládež. Její obliba rok od roku stoupá, loni se jí účastnilo již přes 1300 prací, z nichž většina, přes 800, přišla od žáků základních a středních škol. Spolupráce škol je pro soutěž velmi vítaná a vzhledem k jejímu zaměření hlavně na děti a mládež i klíčová.

Adresa pro zasílání vtipů:
Hnutí Brontosaurus Praha
Senovážná 8
110 00 Praha 1
ekofor@brontosaurus.cz

Několik ilustračních vtipů a další materiály ke stažení naleznete zde: http://ekofor.brontosaurus.cz/?q=node/167

Kontaktní osoba: Petra Kuchtová
Telefon: 776 611 226
E-mail: ekofor@seznam.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist