Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Krátce - různé

03.03.2008  |  126× přečteno      vytisknout článek

Krátce - různé

Vědecký tým pod záštitou Evropského výzkumného programu vypracoval podrobnou zprávu o zavedení vodíkové energie do silniční dopravy. Podle této zprávy by zavedení vodíkové energie mohlo snížit spotřebu ropy do roku 2050 o 40%. Autoři studie si samozřejmě uvědomují, že ke změně nedojde automaticky, protože bariéry vstupu jsou velmi velké a proto nabádají k rychlému odstranění především institucionálních bariér. Dle odhadů by investice mohla začít kolem roku 2030, kdy by mělo být v provozu šestnáct milionů aut využívajících vodíkovou energii. Celková investice do vybudování infrastruktury by dle odhadů měla být asi 60 bilionů euro. Zástupci dvaceti sedmi členských států budou dnes o této problematice diskutovat. Výsledkem diskuzí by mělo být schválení dotace na pokračování výzkumu v oblasti vodíkové energie ve výši 470 milionů eur.

Prezident Václav Klaus se od neděle do úterý v New Yorku zúčastní mezinárodní konference o klimatických změnách. Měl by na ní vystoupit s projevem s názvem "Od klimatického alarmismu ke klimatickému realismu". Hlava státu o tom informuje na svých webových stránkách. Klaus, který je znám svými skeptickými názory na globální oteplování, se do celosvětové diskuse o klimatu zapojuje již delší dobu.

Olomoucká krajská organizace Strany zelených vyzvala předsedu Martina Bursíka, aby odstoupil. Šéf krajské organizace a místopředseda SZ Martin Tichý říká, že výzva souvisí s nedávným Bursíkovým vulgárním e-mailem. Problém je prý i způsob vnitrostranické komunikace. "Žádáme předsedu Strany zelených, aby po sérii svých výroků zvážil své setrvání ve funkci," píše se v usnesení.

Využijte možnost ekologického odstranění autovraků
Doba konání: dne 18. března (úterý) v době od 11 do 16 hodin Místo sběru: plocha parkoviště na pozemku p. č. 3934 k.ú. Havířov- Město (parkoviště u motelu Formule na ul. U motelu) Příplatek: bezplatně Cena za fyzickou likvidaci autovraku: Kompletní autovrak: bezplatně Nekompletní autovrak: bez motoru 600 Kč, bez převodovky 350 Kč
Potřebné doklady Majitel vozu - občanský průkaz, velký technický průkaz Ostatní osoby: občanský průkaz a plnou moc od majitele vozidla jako souhlas k likvidaci, velký technický průkaz vozidla Majitelé takto předaných autovraků obdrží na místě od zástupce ŽDB Group, a.s. (vlastnící souhlas KÚ Moravskoslezského kraje ke sběru, výkupu a využívání autovraků a ostatních dopravních prostředků) Potvrzení o převzetí autovraku do zařízení ke sběru autogram
- doklad potřebný pro vyřízení vozidla z evidence motorových vozidel.
Bližší informace Vám poskytnou pracovníci odboru místního hospodářství a dopravy Magistrátu města Havířova na tel: 596 803 332 a ŽDB Group,a.s.Bohumín, tel. 604 228 312

Ekologie je dnes móda, peníze, reklama. Každý si chce uždíbnout a rozhodně nikdo netvrdí, že to velké společnosti dělají jen proto, aby byl svět lepší. I když třeba oděvní firma Nike to na svých stránkách tvrdí. Každopádně teď ale přišla se zajímavým nápadem na sérii basketbalových bot “Trash Talk”. Ty jsou vyráběny z odpadu z továren Nike, jde o odřezky a zbytky materiálů. Navíc si Nike přizvala ke spolupráci basketbalistu Steva Nashe, který novou značku zaštiťuje. Otázkou je, kdo a kde to z těch odřezků vlastně šije? Noviny New York Times totiž před deseti lety přinesly zajímavou sérii článků, které upozorňovaly na nevyhovující pracovní podmínky v továrnách Nike.

Stálý výbor Všečínského shromáždění lidových zástupců dnes dokončil revizi Zákona o prevenci a úpravě znečištění vody. Revidovaný návrh se orientuje na zpřísnění trestů za příslušné nezákonné činy a vyjasnění odpovědnosti místních úřadů.
Podle nové verze tohoto zákona bude Čína upevňovat kvantitativní kontrolu emisí škodlivin znečišťujících vodu, zdokonalovat síť k monitorování vodního prostředí, a zařadí stav ochrany vodního ekosystému do náplní posuzování místních vlád a jejich představitelů. Kromě toho se zavádí vyšší pokuta za nezákonné činy a je stanovena trestně-právní odpovědnost pachatelů vážného incidentu.
Čínský zákon o prevenci a úpravě znečištění vody vznikl před 24 lety a tentokrát byl zrevidována podruhé.

V čínské provincii Heilongjiang v severovýchodní Číně bylo založeno 52 chráněných přírodních mokřinových oblastína úrovní provincie, bylo účinně ochráněno 80% přírodních mokřin celé provinie. Jak bylo oznámeno, od roku 2001 do dneška provincie Heilongjiang vložila 10 milionů jüanů na výstabu chráněných mokřinných zón a do projektů na obnovu mokřiny.
Provincie Heilongjiang je bohatá na mokřiny. Celá provincie má 4 miliony 300 tisíc přirodních mokřin, zaujímájí jednu osminu rozlohy přírodních mokřin země.

 


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist