Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Nabídka technologií

20.03.2008  |  zdroj: Technik  |  126× přečteno      vytisknout článek

Nabídka technologií

Biotechnologie pro konverzi odpadu na produkty s přidanou hodnotou

Ref.: 08 ES NWPT 0JQZ

Španělský výzkumný institut vyvinul technologii, která pomocí optimalizovaného fermentačního procesu transformuje zemědělský a potravinářský odpad (např. syrovátku) na produkty s vyšší přidanou hodnotou (např. bio-etanol). Použité fermentační mikroorganismy jsou imobilizovány ve formě hydrogelové mřížky. Výzkumná instituce hledá partnera z oblasti agro-potravinářství, který by měl zájem použít tuto technologii na svůj specifický odpad.


Systém monitorování vozidel

Ref.: 08 PL SPOP 0JRB

Polská společnost vyvinula decentralizovaný systém na sledování vozidel založený na GSM/GPRS bezdrátových a internetových technologiích. Navržený systém lze použít pro monitorování vozidlového parku firem, řízení veřejné dopravy, monitorování změn životního prostředí, řízení úrovně vodní hladiny apod. Systém je schopen přenášet např. data o rychlosti, geografické pozici, parametrech dodávek, spotřebě energií, teplotě v převodovce, chybách apod. Implementace systému tak pomáhá předcházet mnoha poruchám a sledovat využívání majetku firem. Společnost hledá partnera se zájmem o nákup licence a technickou spolupráci.


Stroj pro integrované balení potravin pomocí pěnového polystyrenu

Ref.: 08 ES ACAD 0JON

Španělská společnost vyvinula inovativní stroj, který umožňuje plně integrovaný proces balení potravin s použitím tácků z pěnového polystyrenu, které se odvíjejí z cívky se zdrojem pěnového polystyrenu. Tato technologie má podstatné výhody: zvýšení produktivity, úsporu nákladů, přizpůsobitelnost rozměrů, zlepšení ekologických a sanitárních vlastností apod. Společnost hledá partnery se zájmem o licenci na produkt nebo zakoupení technologie.


Technologie výroby dřevotřískových desek s vysokou odolností proti vodě

Ref.: 08 DE NRXE 0JMW

Německá společnost nabízí k transferu technologii výroby nových voděodolných dřevotřískových desek, které jsou vyrobené ze speciálně připravených třísek spojených zvláštním pojidlem, který neobsahuje formaldehyd. Výsledný produkt, který lze použít např. na výrobu parket a podlah, je tak velmi ekologický, šetří dřevo a je velmi lehký. Společnost hledá partnery se zájmem o výrobu těchto dřevotřískových desek.


Integrovaný modulární systém pro zacházení s tuhým odpadem

Ref.: 08 IT TUPR 0JO2

Italská společnost vyvinula integrovaný a modulární systém pro návrh, zpracování a řízení sběru tuhého odpadu v městských a venkovních aglomeracích. Systém používá algoritmy patřící do oblasti operačního výzkumu a specifické matematické modely, které pracují se všemi aspekty analyzovaného problému tak, aby navrhly nejlepší řešení. Firma hledá partnery z oblasti průmyslu a municipalit se zájmem o instalaci systému.


Kompaktní zkoušečka netěsností plynů založená na (95% N2 / 5% H2)

Ref.: 08 DE DSIT 0JNQ

Německá společnost vyvinula rodinu zařízení pro zkoušení těsnosti balení, kontejnerů, trubek apod. Systém používá jako zkušební médium stlačenou směs 95% dusíku a 5% vodíku a vodíkový senzor pro detekci úniku. Měření mohou probíhat automaticky s velmi vysokou přesností a vysokým výstupními hodnotami. Společnost hledá partnery z různých oborů průmyslu se zájmem o aplikaci zařízení.

Nový termální solární kolektor

Ref.: 08 BE WLGI 0JGV

Belgická společnost vyvinula nový solární kolektor pro střední teploty (80°C-350°C). Tento solární kolektor je schopen shromažďovat nepřímé sluneční záření a umožňuje 2osé vyhledávání zdroje slunečního záření. I tímto je tato technologie přibližně o 15% efektivnější, přičemž výrobní náklady jsou srovnatelné s konvenčními systémy. Společnost hledá partnery z oblasti solárních panelů pro další vývoj technologie a/nebo pro prodej licence.

Servisní rubrika je připravována ve spolupráci se skupinou transferu technologií Technologického centra AV ČR - projektu CIRC (Českého centra pro podporu inovací) jako zprostředkovatele transferu technologií z databáze mezinárodní sítě IRC (Innovation Relay Centre).

Kontakt: Ing. Jiří Janošec, Ph.D., tel.: 420 234 006 136, e-mail: janosec@tc.cz, www.circ.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist