Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Pozvánka na seminář Změny právních předpisů v oblasti ochrany životního prostředí, prevence závažných havárií, bezpečnosti a ochrany zdraví při práci především v souvislosti s managementem jakosti a environmentálním managementem

27.05.2008  |  130× přečteno      vytisknout článek

Posledních 5 volných míst - nenechte si ujít shrnutí legislativních novinek

Zaměřeno na významné změny legislativy, které nabyly účinnosti v průběhu celého roku 2007 a v období 01 – 05/2008 nebo se připravují k vydání v nejbližší době.

Jste firma, která má zaveden nebo se připravuje na certifikaci systému managementu podle normy ISO 9001 (QMS), ISO 14001 (EMS) příp. OHSAS 18001 a potřebujete informace o aktuálních změnách relevantní legislativy? Nemáte zavedeny tyto systémy a přesto si potřebujte ověřit, zda jste za období posledního roku a půl podchytili všechny důležité změny právních předpisů?

Pak právě pro Vás je určeno toto jednodenní odborné školení, na kterém Vám budou sděleny všechny významné změny legislativy, které nabyly účinnosti v průběhu celého roku 2007 a v období 01 – 05/2008 nebo se připravují k vydání v nejbližší době.

Školení je zaměřeno do oblasti předpisů ochrany životního prostředí, prevence závažných havárií, bezpečnosti práce a ostatních souvisejících témat, které bývají v systémech EMS/QMS zohledňovány. Informace poskytnuté na školení mohou být rovněž vhodným podnětem pro aktualizaci vašeho interního Registru právních předpisů, uplatňovaného v systémech ISO.

EKOPROCES Brno (www.ekoproces.cz) a EQL KONZULT (WWW.EQL-KONZULT.CZ)

Vás zve na jednodenní odborné školení

4. června 2008 (9:30 – 15:00)

Hotel Kozák, velký salonek,

Horova 30
616 00 Brno-Žabovřesky

„Průvodce legislativou roku 2007-2008 v systémech managementu jakosti ISO 9001 a environmentálního managementu ISO 14001“

„Změny právních předpisů v oblasti ochrany životního prostředí, prevence závažných havárií, bezpečnosti a ochrany zdraví při práci a předpisů souvisejících“

Program:

9:00 – 9:30     Prezence účastníků, předání pracovních materiálů

9:30 – 12:00   Dopolední přednáškový blok

·         Základní informace o požadavcích ISO 14001, ISO 9001, OHSAS 18001 ve vztahu k plnění legislativních povinností; aktuální poznatky z interních, certifikačních a dozorových auditů týkající se nedostatků v plnění právních předpisů.

·         Změny právních předpisů v oblasti ochrany životního prostředí v r. 2007-2008 (odpadové hospodářství, ochrana vod, ochrana ovzduší), poznatky z praxe, očekávané změny legislativy do konce r. 2008.

12:00 – 12:45     Přestávka na oběd

12:45 – 15:00     Odpolední přednáškový blok (změny environmentální legislativy ve vazbě na systémy EMS/QMS – oblast chemických látek/REACH, prevence závažných havárií; bezpečnost a ochrana zdraví při práci)

·         Změny právních předpisů v oblasti ochrany životního prostředí v r. 2007-2008 (nebezpečné chemické látky/REACH, prevence závažných havárií), poznatky z praxe, očekávané změny legislativy do konce r. 2008.

·         Změny právních předpisů v oblasti bezpečnosti práce a ochrany zdraví při práci v r. 2007-2008, zákon č. 309/2006 Sb., kterým se upravují další požadavky bezpečnosti a ochrany zdraví při práci v pracovněprávních vztazích …, zákoník práce č. 262/2006 Sb. a související prováděcí a další předpisy (vyhlášky, nařízení vlády).

15:00 – 15:30    Diskuze, předání osvědčení o účasti na školení, závěr

Osvědčení je dokladem o zvyšování Vaší odborné kvalifikace v uvedené oblasti a doporučujeme Vám jej uložit do Vaší personální složky. Složitější dotazy k problematice prosím zasílejte v předstihu e-mailovou poštou.

Lektorský tým:

Ing. Martin Zdralek, EQL KONZULT, vedoucí poradce pro EMS, QMS a environmentální legislativu, držitel personálního certifikátu, externí vedoucí auditor a legislativní expert u třech certifikačních společností

Ing. Dagmar Rychlíková, Ph.D. EKOPROCES, ekologické poradenství v oblasti průmyslové činnosti, hodnocení vlivů na životní prostředí

Ing. Andrea Lásková, TBO Group, poradenství v oblasti průmyslové činnosti a oblasti systému prevence závažných havárií

Kontakt a bližší informace:

Ing. Dagmar Rychlíková, tel.: 608 720 792

Ing. Andrea Lásková, tel.: 776 084 349

E-mail: rychlikova@ekoproces.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist