Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Jaro pro Zemi 2008 – týden šestý

28.04.2008  |  zdroj: MŽP  |  123× přečteno      vytisknout článek

Jaro pro Zemi 2008 – týden šestý

Jsme na konci velmi úspěšného pátého týdne kampaně  Jaro pro Zemi 2008 (http://www.env.cz/jaroprozemi), v němž na mnoha místech ČR proběhly oslavy Dne Země. Rovněž byly vyhlášeny dvě výtvarné soutěže pro děti a mládež - Můj kousek Země, kterou vyhlásilo MŽP společně s Českou geologickou službou u příležitosti letošního Mezinárodního roku planety Země (http://www.geology.cz/aplikace/soutez/2008/) a soutěž s názvem Mladí tvůrci pro Dunaj, jejímiž pořadateli jsou vedle  MŽP také Ministerstvo zemědělství, Povodí Moravy a Unie pro řeku Moravu (http://www.uprm.cz/).

Také v následujícím,  již šestém týdnu,  čeká na zájemce o akce spojené s tématikou životního prostředí mnoho zajímavostí,  jejichž přehled přinášíme.

Přehled akcí Jara pro Zemi 2008 v týdnu od 28. dubna do 4. května:

4. 4. -  31. 5. - Ústí nad Labem,  kaple v novém universitním kampusu UJEP, Pasteurova 9 -  Putovní národní výstava geovědního Roku planety Země Více informací na: www.geology.cz/rok-zeme/akce

23. 4. – 12. 5. - Ekologická poradna sídlící v Regionálním informačním centru na Husově náměstí v České Skalici zve na výstavu nazvanou "Jak na odpady". Expozice se věnuje například mýtům o nakládání s odpady, kompostování, ekologickým značkám a šetrnému spotřebitelskému chování. Putovní expozice bude v nadcházejících měsících instalována na vytipovaných místech na území Místní akční skupiny Mezi Úpou a Metují.  (http://www.vilacerych.cz/index.php?cmd=page&type=60&newsID=9)

25. 4. – 27. 4. – Pokračují Ekologické dny Olomouc 2008. Podrobný program je zveřejněn na stránkách: http://www.slunakov.cz/edo_2008.php

Všem, kteří se chtějí nejen poučit, ale i pobavit doporučujeme navštívit 1. května od 10,00 do 15,00 Horní náměstí v Olomouci, kde se všichni zájemci mohou zúčastnit

pokusu o vytvoření českého rekordu ve sběru použitých baterií pod dohledem agentury Dobrý den Pelhřimov. Nezapomeňte s sebou přinést staré vybité monočlánky.

29. – 30. 4. –  Náměstí Míru ve Zlíně ožije  květinovou výzdobou. Na oslavu příchodu jara se zde budou konat květinové trhy, na nichž nabídnou své skvosty zahrádkáři a pěstitelé ze Zlína a okolí. Další informace na: http://www.mestozlin.cz/article/40641/.

29. 4. – 1. 5. – Vítání jara v Českém Krumlově, který se v těchto dnech změní na „Kouzelný Krumlov“. Hlavním tématem programu je oslava máje a vítání jara. Akci zahájí v budově městského úřadu v Kaplické ulici vernisáž výstav Divadlo očima dětí a Průvodce mým městem - UNESCO 2007. Středeční odpoledne bude patřit dětskému čarodějnickému reji, zatímco ve čtvrtek otevře řada krumlovských muzeí a galerií své brány zdarma. Poslední krumlovský aprílový večer uzavře hudební formace Nadoraz se svou směsicí swingu, jazzu a rocku. Další informace: www.ckrumlov.cz/kouzelnykrumlov2008

1. 5. Vítání ptačího zpěvu – tradiční ranní návštěva Ptačího světa s Karlem Keroušem. Pořádá Středisko ekologické výchovy Toulcův dvůr, www.toulcuvdvur.cz, tel.: 271 750 548.

Kampaň MŽP na podporu akcí pro veřejnost související s ochranou životního prostředí. Stále se můžete do kampaně se svou akcí zapojit, stačí poslat e-mail na adresu jaroprozemi@env.cz. Další informace o kampani najdete na webových stránkách kampaně.

Koordinátorem projektu Jaro pro Zemi je odbor vnějších vztahů MŽP. Pokud se kdokoli rozhodne také připojit, stačí, když zašle informace o akci s kontaktními údaji na adresu jaroprozemi@env.cz. MŽP ji poté zařadí  do kalendáře akcí na svých internetových stránkách  a organizátor akce získá také možnost využívat logo kampaně Jaro pro Zemi.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist