Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Z činnosti fy GEOMIN v zahraničí

06.05.2008  |  137× přečteno      vytisknout článek

Z činnosti fy GEOMIN v zahraničí MONGOLSKO Společnost realizovala v Mongolsku od roku 1997 několik významných projektů geologického a geochemického mapování, projektů vyhodnocujících stav životního prostředí včetně hydrogeologických průzkumů.

Ekologický průzkum a analýza rizik na bývalé vojenské základně Baganuur (1998)

- vymapování a průzkum ekologických zátěží v prostoru opuštěné vojenské základny v Baganuuru a zjištění ekologických rizik, vyplývajících z již ukončené činnosti sovětské armády.

Aktuální ekologické problémy Ulaanbaataru (1998)

- řešení ekologických témat na teritoriu hlavního města Ulaanbaataru

Zajištění zdrojů vody pro vybrané somony středního Mongolska (1998)

- zajištění nových vodních zdrojů v centrech somonů Chandmani a Erdene a Sangijn Dalaj v obcích Talšand a Sangijn Dalaj v jz. Mongolsku

Geologické a geochemické mapování Zaaltajské Gobi v měřítku 1 : 200 000 (1999 - 2003)

- vyhodnocení základní regionální informace o stavbě a geologickém vývoji této oblasti. Součástí prací bylo provedení geochemické prospekce v daném území a prognózní zhodnocení regionu z hlediska předpokládaného výskytu rudních ložisek. Geologické práce probíhaly v jihozápadní části Mongolska při hranicích s Čínskou lidovou republikou na ploše přibližně 36.000 km2.

ÍRÁNPrognózní zhodnocení dodaných geochemických průzkumných dat z oblasti jv. Íránu (Balučistánu). Geochemické mapování oblasti Yazd - Sabzevaran - odběry šlichových a siltových vzorků spolu s měřeními gama na území více jak 80000 km2. V rámci tohoto projektu se specialisté firmy GEOMIN účastnili po tři sezóny terénních prací a prováděli vybrané laboratorní práce.   KUBA Expedice "Escambray III"

- reinterpretace regionálních geochemických dat v měřítku 1:50000

- regionální a detailní geologické mapování, průzkum ložiskových projevů a ložisek polymetalů, mědi a zlata

MOZAMBIK Šlichová a geochemická prospekce ringové struktury Monapo - šlichová a geochemická prospekce - průzkum ložisek apatitu, živce, magnetitu a grafitu

a další průzkumné projekty

ETIOPIEŠlichová a geochemická prospekce

Prognózní ocenění území Centrální Wollegy zaměřené na výskyt zlata a polymetalů a následné ověření perspektivní vybrané oblasti.

LAOS Vyhledání a ocenění rozsypových ložisek zlata vázaných na aluviální sedimenty řeky Mekong SLOVENSKO

Vnější flyšové pásmo Západních Karpat (2001 - 2004) - zhodnocení geologické stavby, surovinových a environmentálních aspektů z hlediska interpretace výsledků studia koncentrátů těžkých minerálů.

UZBEKISTÁN

Environmentální zhodnocení Ferganské kotliny v Uzbekistánu

- příprava projektu

AKTUÁLNÍ AKCE

V současné době se realizují projekty rozvojové pomoci v Mongolsku a Kyrgyzské republice:

Udržitelný rozvoj a management vodních zdrojů a boj proti desertifikaci v kraji Dornogobi v jihovýchodní části Mongolska

Hydrogeologické vyhodnocení, rekonstrukce poškozených mělkých studní a nalezení nových hlubokých vodních zdrojů v Dornogobijském kraji v jihovýchodním Mongolsku.

Ekologický audit porfyrového ložiska mědi Erdenet, Mongolsko.

Zhodnocení vlivu těžby a zpracování Cu-Mo rud na dole Erdenet.

Monitoring vysokohorských ledovcových jezer v Kyrgyzstánu

Cílem prací je hodnocení změn dynamiky vývoje ledovcového pokryvu vysokohorských oblastí v závislosti na oteplování zemské atmosféry, monitorování důsledků těchto změn a posouzení stability morénových hrází.

Geoenvironmentální průzkum zátěží v okolí těžebně úpravárenských komplexů v Kyrgyzstánu

Cílem projektu je vyhodnocení ekologických rizik vyplývajících z nezajištěných odpadů a kontaminací po těžbě a úpravě radioaktivních surovin a polymetalických rud v Kyrgyzstánu.

ZDROJ: GEOMIN


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist