Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

ČR - Vietnam - spolupráce na poli ochrany životního prostředí

02.06.2008  |  130× přečteno      vytisknout článek

ČR - Vietnam - spolupráce na poli ochrany životního prostředí Prvních sedm červnových dní stráví v České republice zástupci vietnamských vládních environmentálních institucí. Studijní cesta vietnamské delegace je součástí rakousko-českého projektu sdružení Development Worldwide (DWW) s Vietnamskou agenturou životního prostředí (VEPA) a zaměří se především na budoucí spolupráci Vietnamu s českými institucemi a organizacemi v oblasti životního prostředí. Návštěvu zaštiťuje MŽP a organizuje DWW.

Nejdůležitější částí návštěvy vietnamské delegace je „Kulatý stůl k rozvojové spolupráci ČR s Vietnamem v oblasti životního prostředí“ v pátek 6. června od 9:00 v budově MŽP za účasti odborníků Ministerstva zahraničních věcí, České rozvojové agentury, Státního fondu životního prostředí, zástupců Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu ČR i soukromých a veřejných subjektů, zapojených do realizace environmentálních projektů ve Vietnamu. Kulatého stolu se zúčastní i velvyslanec Vietnamu v Praze Vuong Thua Phong a I. náměstek ministra životního prostředí Jan Dusík. V souvislosti s touto akcí bude v prostorách MŽP připravena výstava kreseb vietnamských dětí na téma „Žáci a odpady“.

Kontakty mezi ČR a Vietnamem probíhají se řídí mj. usnesením vlády z 31. března 2004, které definovalo Vietnam jako jednu z prioritních zemí pro dlouhodobou zahraniční rozvojovou spolupráci. V současné době probíhají ve Vietnamu v gesci MŽP dva projekty zahraniční rozvojové spolupráce, které řeší rehabilitaci území zasaženého dioxiny a problematiku odpadového hospodářství:

Rehabilitace provincie Thua Thien Hue zasažené dioxiny (2006 – 2009), realizuje Dekonta, a.s.
Projekt se realizuje v lokalitách, kde bylo během americko-vietnamské války v letech 1962-1971 americkou armádou rozprášeno velké množství herbicidu Agent Orange (AO) s vysokým obsahem toxických dioxinů. Projekt se skládá ze tří hlavních cílů: zhodnocení stavu znečištění, včetně identifikace ekologických a zdravotních rizik, vyplývajících z dioxinové kontaminace, snížení ekologických a zdravotních rizik formou preventivních opatření a zajištění přístupu k nezávadné pitné vodě. Součástí projektu je i předání zkušeností v oblasti průzkumu ekologických zátěží a jejich vyhodnocování.

Regionální koncepty odpadového hospodářství ve středním Vietnamu (2006 –2008), realizuje ETC Consulting, s.r.o.
Záměrem projektu je přispět k eliminaci následků rostoucí produkce odpadů na zdraví občanů a životní prostředí vytvořením efektivního a ekonomicky dostupného nakládání s odpady, prostřednictvím regionálního plánování v odpadovém hospodářství. Hlavními cíli projektu jsou: detailní odborná rešerše všech dostupných zdrojů doplněná o místní šetření, uvedení základních principů nakládání s odpady do praxe a také vymáhání tohoto práva, vypracování komplexní metodiky pro plánování v odpadovém hospodářství - pro vesnické oblasti (komunální odpady), města (komunální odpady), nemocnice a zdravotnická zařízení a další odpadové komodity, osvětová práce a definování konkrétních projektů. ZDROJ: MŽP ČR, Ekolist


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist