Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Obce, neziskové organizace, ale i podnikatelé

29.07.2008  |  135× přečteno      vytisknout článek

Obce, neziskové organizace, ale i podnikatelé

Místní akční skupina (MAS) Český Západ – Místní partnerství, která působí na území Konstantinolázeňska, Stříbrska, Plánska a Hracholusek vyhlásila 1. výzvu k předkládání žádostí o dotace na projekty v oblasti obnovy památek, úpravy veřejných prostranství a budov občanské vybavenosti, ale také rozvoje cestovního ruchu či rozvoje drobného podnikání. Díky podpoře z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova bude v rámci 1. výzvy rozděleno více než 5,6 mil. Kč. Zájemci mohou využít informačních seminářů v Konstantinových Lázních a ve Stříbře.

MAS Český Západ – Místní partnerství patří mezi 48 místních akčních skupin, které byly podpořeny v rámci prvního kola programu LEADER 2007-13 a v průběhu let 2008 – 13 tak bude podpoří desítky projektů v celkovém objemu téměř 40 mil. Kč. Obce, svazky obcí, neziskové organizace (občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti, nadace, nadační fondy) a církevní organizace mohou získat dotaci až do výše 90% způsobilých nákladů projektu. Podnikatelé a zemědělci mají nárok na dotaci max. ve výši 56%. Projekty musí být v souladu s tzv. „Strategickým plánem LEADER“ a současně s příslušnou Fichí (oblastí podpory). V rámci 1. výzvy byly vyhlášeny tyto Fiche:

1) Zachování a zhodnocení historického dědictví regionu Český Západ
2) Obnova a kultivace veřejných prostranství jako míst k setkávání
3) Veřejné budovy jako místa k setkávání
5) Infrastruktura pro služby v oblasti cestovního ruchu ve vazbě na podnikatelské subjekty
6) Infrastruktura pro služby v oblasti cestovního ruchu ve vazbě na veřejné subjekty
7) Diverzifikace činnosti zemědělských subjektů
8) Podpora rozvoje drobného podnikání

Bližší informace o jednotlivých fichích naleznete na www.leader-ceskyzapad.cz, nebo se dozvíte na jednom z informačních seminářů pro žadatele, které se konají již tento čtvrtek 31. 7. 2008 od 16:30 v Kulturním domě v Konstantinových Lázních a v úterý 5. 8. 2008 od 10:00 v Zasedací místnosti v přízemí historické radnice ve Stříbře. Na semináře se prosím přihlšte u sl. Radky Šámalové na e-mailu samalova@leader-ceskyzapad.cz. Individuální konzultace si lze domluvit na tel. 724183671 nebo 777870202 v kanceláři v Olbramově nebo v Kladrubech a to až do 19. 8. 2008. Žádosti o dotaci lze předkládat na předepsaných formulářích v kanceláři MAS na OÚ Olbramov ve dnech 27. – 29. 8. 2008 od 8 do 18 hod.

Kontakt

Miroslava Válová / manažerka MAS                 Honza Florian / koordinátor programu LEADER

e-mail / valova@leader-ceskyzapad.cz              e-mail / florian@leader-ceskyzapad.cz

mobil / 724183671                                            mobil/ 777870202

 

kancelář / Olbramov                                            kontaktní místo / Kladruby

OÚ Olbramov / Olbramov 5 / p. Stříbro              Infocentrum Kladruby / Husova 6 / p. Kladruby

telefon/ 374692021 / 373700742                    telefon / 373721003


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist