Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Řecko: Seminář vodního hospodářství

31.07.2008  |  167× přečteno      vytisknout článek

Řecko: Seminář vodního hospodářství

S cílem umožnit českým dodavatelům technologií, výrobků a služeb v oblasti vodního hospodářství prezentaci v Řecku (které je v tomto sektoru slibným trhem), bude ZÚ Athény ve dnech 23. a 24.10.2008 organizovat semináře v Athénách a Volosu/Larise. Vyzýváme české subjekty, aby svůj zájem co nejdrříve nahlásily na ZÚ Athény.

 

Řecko je ze strany EK dlouhodobě kritizováno za nedostatky v oblasti nakládání s vodami, v řadě případů bylo již odsouzeno Evropským soudním dvorem. Nakládání s vodami je v Řecku chronicky zanedbané (nevyhovující kanalizace v městech, poddimenzované čistírny odpadních vod, které u menších obcí a hotelových komplexů neexistují vůbec, problémy se znečištěním). Přitom pro budoucí rozvoj země se jedná o zásadní oblast (dopady na cestovní ruch s rostoucím znečištěním moří, hrozba desertifikace, časté požáry, povodňové situace).

 

Čeští dodavatelé technologických celků a zařízení v této oblasti narážejí na nedostatek informací řecké veřejnosti o potenciálu českých subjektů a na jisté podceňování ve srovnání s konkurenty ze západoevropských zemí. Napravit tuto situaci by měly prezentační semináře o možnostech spolupráce v oblasti technologií a zařízení pro vodní hospodářství, které uspořádá ZÚ Athény v Athénách a ve Volosu/Larise ve dnech 23. a 24.10.2008. Semináře budou organizovány ve spolupráci s Greek Association of Enviromental Protection Companies (sdružení cca 100 řeckých podniků, řecká zkratka PA.S.E.P.PE. – www.paseppe.gr) a Řecko-českou komorou se sídlem v Athénách. Cílem bude seznámit zástupce z řad řeckých municipalit a vodárenských podniků, státní správy a zejména potencionální partnery z řad projekčních a stavebních firem s nabídkou zúčastněných českých subjektů a umožnit přímá jednání.

 

Semináře by (po úvodních slovech organizátorů a čestných hostů) poskytovaly prostor pro 15-30 minutové prezentace (dle počtu prezentací) českých subjektů. Následovalo by drobné pohoštění a prostor pro dvoustranné schůzky s řeckými protějšky.

 

 

ZÚ Athény vyzývá české subjekty, které nabízejí technologie, zařízení či služby v oblasti čistíren odpadních vod, kanalizací, odsolování vody, úpraven pitné vody a poskytovatele služeb v oblasti monitoringu podzemních vod a poradenství, aby co nejdříve  informovaly ZÚ Athény (athens@embassy.mzv.cz) o svém předběžném zájmu o účast na těchto seminářích. Pro účely vyhotovení souhrnné prezentace účastníků semináře uvítáme, pokud současně s nezávaznou přihláškou zašlou zájemci také krátké představení své společnosti v češtině (ZÚ Athény zajistí překlad do řečtiny), vepsané do následující tabulky v rozsahu nepřevyšujícím půl stránky formátu A4:

 

Název firmy

Adresa:

 

 

 

Kontaktní osoba

Jméno:

Funkce:

Jazyková vybavenost:

Pozn.: může být doplněno nebo změněno těsně před konáním seminářů podle pracovníků, kteří se zúčastní

Kontakty:

Telefon:

Fax:

e-mail:

www

Stručné zaměření firmy

Pozn.: souží pro rychlou orientaci a členění z hlediska nabízených výrobků/služeb

Nabízené výrobky/služby

Pozn.: podrobnější specifikace, včetně uvedení užití

Ekonomické údaje o firmě

Datum založení:

Obrat:

Počet zaměstnanců:

Reference/certifikáty

Pozn.: Jedná se zejména o reference mimo ČR.

Existující zástupci/kontakty v Řecku a popis, co od semináře očekáváte (nalézt zástupce nebo hledáte vhodnou stavení firmu nebo kontakty z řad municipalit atd.)

Pozn.: pouze pro potřeby ZÚ, aby Vaše kontakty nebyly opomenuty při zvaní na semináře.

 

ZÚ Athény bude také koordinovat logistiku. Navrhneme vhodné lety, ubytování a dopravu po Athénách a mezi Athénami a Volosem/Larisou, tyto cestovní náklady však budou hrazeny účastníky seminářů. S případnými dotazy je možné se obracet na vedoucího obchodně-ekonomického úseku ZÚ Athény, tel: 0030 210 6729926, fax: 0030 210 6710675, e-mail: athens@embassy.mzv.cz.

 

ZDROJ: ZÚ ČR Athény, kráceno, upraveno


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist