Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Projekty Termizo v rámci programu Eureka

15.02.2009  |  149× přečteno      vytisknout článek

Projekty Termizo v rámci programu Eureka

Společnost TERMIZO a.s. je zapojena do dvou výzkumných úkolů mezinárodního programu EUREKA a to vždy jako hlavní řešitel projektu.

EUREKA DIOXIN

Optimalizace systému čištění spalin s bezpečným a spolehlivým snižováním emisí dioxinů. První výzkumný úkol má akronym DIOXIN. Tento výzkumný úkol významně napomůže optimalizaci chodu dioxinového filtru a predikci jeho životnosti.

Cíle projektu

Aplikace nové moderní technologie REMEDIA™D/F pro bezpečné, jednoduché a spolehlivé snižování emisí dioxinů a furanů
ze spalovny komunálních odpadů, založené na katalytickém filtru, a nalezení takových provozních režimů spalovny odpadů,
aby bylo dosaženo optimální činnosti systému čištění spalin. Vytvoření databáze informací pro další aplikace u spaloven komunálních a průmyslových odpadů. Ověření možnosti optimalizace funkce dioxinového filtru aplikací českého patentu
na detoxikaci oddělovaného popílku.

Na tomto projektu spolupracuje společnost TERMIZO a.s. s renomovanými partnery


• Eveco Brno, s.r.o.
• Vysoké učení technické v Brně, fakulta strojního inženýrství
• Akademie věd ČR
• Gore, pobočka Německo

První oponentura řešení tohoto mezinárodního výzkumného projektu v roce 2004 proběhla s hodnocením - vynikající s mezinárodní úrovní. Stejně tak úspěšně proběhla i druhá oponentura počátkem roku 2006.


EUREKA BIOFIX

Využití spalinového oxidu uhličitého v produkčních kulturách řas. Tento výzkumný úkol byl zahájen v roce 2006. Projekt se zabývá využitím odpadního CO2 ze spalin pro růst řas použitelných ve výživě nebo kosmetice.

Cíle projektu

Vypracování postupu produkce řasové biomasy a ověření její kvality v systému solární kultivace řas v tenké vrstvě, přičemž zdrojem uhlíku pro růst řas je oxid uhličitý získaný spalováním organického odpadu ve spalovně komunálních odpadů TERMIZO a.s. Realizace této technologie sníží na jedné straně cenu řasové biomasy a rozšíří možnosti jejího využití, na druhé straně přispěje k redukci odpadního oxidu uhličitého emitovaného spalinami do ovzduší. Ověření buněčných genetických změn řasové kultury při dlouhodobém kontaktu
s vyčištěnými spalinami.

Na tomto projektu spolupracuje společnost TERMIZO a.s. s těmito organizacemi

• Mikrobiologický ústav AV Třeboň
• Ústav pro výzkum a využití paliv, a.s., Praha - Běchovice
• Abteilung der Algenbiotechnologie, Institut für Getreideverarbeitung, GmbH. Bergholz-Rehbrücke, Německo.

ZDROJ: Termizo


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist