Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Dotační program ZELENÁ ÚSPORÁM bude prezentován na Dni Země ve Zlíně

22.04.2009  |  124× přečteno      vytisknout článek

Dotační program ZELENÁ ÚSPORÁM bude prezentován na Dni Země ve Zlíně

Zájemci o úspory a obnovitelné zdroje energie v domech a bytech mohou využít aktivit Dne Země ve Zlíně k načerpání informací o dotačním programu Státního fondu životního prostředí Zelená úsporám.

Den Země ve Zlíně bude probíhat 22. 4. 2009 od 9 do 17 hodin na náměstí Míru.

Informační materiály, anketu a poradenství k dotačnímu programu zde bude poskytovat Centrum Veronica Hostětín[1] ve spolupráci s Ekocentrem Čtyřlístek. V rámci Dne Země, pořádaného Magistrátem města Zlín, bude probíhat i řada dalších aktivit pro děti i dospělé.

Prezentace dotačního programu proběhne na Dnech Země i v dalších městech České republiky.

Centrum Veronica Hostětín zve veřejnost i na další související akce: Dny otevřených dveří v pasivním domě, které se konají 20. 5. a 19. 6. v Hostětíně. Během lektorované prohlídky začínající ve 14 hodin (zdarma) se lze dozvědět o konceptu pasivního domu[2] i jednotlivých technologiích – izolacích, rekuperaci ad. Na dny otevřených dveří je potřeba se přihlásit na e-mailu hostetin@veronica.cz či tel. 572 630 670. Více informací: www.hostetin.veronica.cz

Program Zelená úsporám je zaměřen na podporu investic do energetických úspor při rekonstrukcích i v novostavbách, ale také na instalace systémů pro vytápění a ohřev vody s využitím obnovitelných zdrojů energie (slunce, biomasa). V programu bude podporováno kvalitní zateplování rodinných domů a nepanelových bytových domů, náhrada neekologického vytápění za nízkoemisní kotle na biomasu a účinná tepelná čerpadla, instalace těchto zdrojů do nízkoenergetických novostaveb a také nová výstavba v pasivním energetickém standardu. Jedná se o největší ekologický dotační program v historii ČR.

Žadateli o dotaci mohou být vlastníci rodinných a bytových domů, tzn. fyzické osoby, společenství vlastníků bytových jednotek, bytová družstva, města a obce (včetně městských částí), podnikatelské subjekty, případně další právnické osoby.

Program přinese: úsporu milionů tun emisí, které nebudou vypuštěny do ovzduší, miliony gigajoulů tepla, které nebudeme muset vyrobit, miliony tun uhlí, které nebudeme muset vytěžit a miliardy korun, které zůstanou v peněženkách domácností v České republice.

Na finanční podporu dosáhne přes 250 000 domácností, program pomůže vytvořit či zachovat na 30 000 pracovních míst a to především v menších a středních firmách přímo v regionech. Roční emise hlavního skleníkového plynu (CO2) v České republice poklesnou o 1 100 000 tun. Emise prachu budou každoročně nižší o 2 200 000 kg. A při zcela stejném tepelném komfortu budou české domácnosti potřebovat každoročně o 6 370 000 GJ méně tepelné energie, což znamená úsporu ve výši 185 000 000 m3 zemního plynu. Program Zelená úsporám je tak ukázkovým příkladem spojeného řešení ekonomické recese a změn klimatu.

Příjem žádostí o dotace bude zahájen na Den Země – ve středu 22. dubna 2009. Požádat o dotaci bude možné na krajských pracovištích SFŽP nebo na pobočkách pověřených bank. Banky, které budou žádosti administrovat, budou současně nabízet poskytnutí úvěru na pokrytí zbývající části investice. Prostředky z programu budou čerpány až do konce roku 2012.

Žadatelům o dotace z programu Zelená úsporám je k dispozici bezplatná informační linka 800 260 500 (PO – PÁ od 8:00 do 16:00) a stránky www.zelenausporam.cz

Využito informací z tiskové zprávy Ministerstva životního prostředí ze dne 7. 4. 2009: http://www.env.cz/cz/news_tz090407zelena_usporam

Kontakt: Centrum Veronica Hostětín, Jana Tesařová, jana.tesarova@veronica.cz, 572 630 670


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist