Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Krátce - různé

04.01.2010  |  81× přečteno      vytisknout článek

Krátce - různé

V Česku se má během příštího roku otevřít 72 km dálničních komunikací. Více se dosud otevíralo jen v roce 2006. V létě to má být jižní část pražského okruhu (24 km), dokončena bude D1 u Hulína, odkud bude pokračovat R55 do Otrokovic. Nové úseky přibudou také na R4 u Písku a R6 u Karlových Varů. Otazník visí nad posledními 16 km D8 přes České středohoří, kde se má jezdit od listopadu. Termín ohrožují spory s ekologickými organizacemi.

Od 1. ledna 2010 začne v Hlučíně na Opavsku platit nová protihluková vyhláška. Tu připravili radní také na základě průzkumu, který se letos v Hlučíně uskutečnil a v němž se mohli obyvatelé vyjádřit, co jim na životě ve městě nejvíce vadí.
Vyhláška bude platit na celém území města. "Podle ní je každý povinen zdržet se po celý den o nedělích, dále v době nočního klidu, od pondělí do pátku od 20 hodin do 22 hodin a o sobotách od 18 hodin do 22 hodin veškerých činností spojených s používáním sekaček na trávu, křovinořezů, kotoučových a motorových pil, brusek či rozbrušovaček," uvedla mluvčí městské radnice Lada Dobrovolná.
Doba nočního klidu je vymezena od 22 hodin do 6 hodin ráno.

Na satelitu Türksat 3A (42°E) se objevil nekódovaný přírodopisný kanál pod názvem Natural Life Channel. Přijímat stanici ve střední Evropě není problém. Transpondér totiž pracuje v západním svazku a pro příjem transpondéru postačí parabola malých rozměrů.
V rámci programu stanice je možné sledovat také anglické dokumenty opatřené tureckými titulky. Logo stanice Natural Life Channel se podobá Animal Planet.

Litvínov - Z litvínovské společnosti Unipetrol RPA již nebezpečné látky do řeky Bíliny, do níž minulou středu unikla směs benzinů, neproudí, nebezpečí znečištění nicméně hrozí i nadále. Povodí Ohře, které dnes hodlá zveřejnit výsledky rozborů kontaminované vody, totiž varuje, že část škodlivin se zachytila rovněž ve zmrzlých částicích na břehu řeky a jejich roztátí bude trvat delší dobu. Komise petrochemické společnosti se kvůli havárii sešla již včera. Odborníci únik ropné látky v provozu Petrochemie potvrdili, nyní podle mluvčího podniku Jana Martínka pátrají po jeho příčinách. Případ vyšetřuje policie jako podezření z ohrožení a poškození životního prostředí a zabývá se jím i Česká inspekce životního prostředí.

Původci odpadů, kteří v roce 2009 vyprodukovali nebo nakládali s více jak 100 kg nebezpečných odpadů nebo více jak 100 t ostatních odpadů (novelou došlo k navýšení tohoto limitu z 50 na 100), jsou povinni zaslat do 15. února následujícího roku, tedy do 15. 2. 2010, hlášení na příslušný úřad obce s rozšířenou působností.

Masarykova městská nemocnice v Jilemnici v současné době realizuje projekt "Snížení tepelných ztrát dětského pavilonu a budovy HTS MMN v Jilemnici". Díky projektu jsou zateplovány obvodové stěny, měněny otvorové výplně a zateplovány stropy pod střechou. Realizací tohoto projektu dojde ke snížení emisí CO2 o cca. 60,66 t/rok a k úspoře energie cca. 923,5 GJ/rok. Realizace projektu byla zahájena 03.04.2009, projekt bude ukončen do 31.03.2010. Celkové uznatelné náklady jsou 8,435.923 Kč, z toho dotace EU činí 5,061.554 Kč (60%) a příspěvek nemocnice, příjemce podpory 3,374.369 Kč (40%). Projekt realizuje firma BAK stavební společnost, a.s., projektantem je Ing. Jiří Paulů.
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií - Fondem soudržnosti a Státním fondem životního prostředí ČR v rámci Operačního programu Životní prostředí.
Správní ředitel jilemnické nemocnice, Ing. Ota Krejčí k projektu sdělil, že mu předcházela pečlivá tříletá příprava. "O životním prostředí jen nehovoříme, ale chceme se podílet i na jeho zlepšování."


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist