Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Krátce - různé

25.01.2010  |  32× přečteno      vytisknout článek

Krátce - různé

Nadcházející 3. ročník konference Bio Summit, který se uskuteční 8. dubna 2010 v kongresovém centru U Hájků v Praze, rozšíří svá témata o problematiku LOHAS (lifestyle of health and sustainability) a bude se tak zabývat i obecnou etikou v podnikání, sociální a ekologickou odpovědností či férovou spoluprací s dodavateli. Program se zaměří na způsoby výroby, prodeje a marketingu bio-potravin, biokosmetiky, biotextilu a dalších bio/eko/fair produktových kategorií.

Ekologická volba přepravy - Dopravní sektor má celosvětově na svědomí 24 % emisí CO2, z toho 40 % nákladní doprava. S použitím kalkulátoru EcoTransIT zjistíte, jak zásilku přepravit co nejekologičtěji. Jako první v ČR nabízí DB SCHENKERrailog v rámci multimodálních řešení pohled na to, jak se zásilka chová při různých druzích přepravy k životnímu prostředí. DB Schenker se podílí na projektu ekologické kalkulačky EcoTransIT (The Ecological Transport Information Tool), kde si zákazník sám může zadat přepravu určitého objemu zboží s použitím různých druhů dopravy a podívat se na ekologický aspekt.

Z PROGRAMU SCHŮZE VLÁDY ČR, která se koná v pondělí 25. ledna 2010 v 09:00 hod. v zasedací síni budovy Úřadu vlády, Praha 1, nábřeží E.Beneše 4

3.    
Čtvrtá hodnotící zpráva o plnění nařízení vlády č. 197/2003 Sb., o Plánu odpadového hospodářství České republiky za rok 2008 a Souhrnné vyhodnocení účinnosti nařízení vlády č. 197/2003 Sb., o Plánu odpadového hospodářství České republiky za období 2004 - 2008    
č.j. 36/10    
Předkládá: ministr životního prostředí

Závazek chránit životní prostředí a zdraví zaměstnanců a partnerů potvrdila i slovenská pobočka FM LOGISTIC certifikací společnosti Bureau Veritas Certification na Systém EMS - ISO 14001:2004 (Systém environmentálního managementu) a na Systém BOZP - BS OHSAS 18001:2007 (Managementu bezpečnosti a ochrany zdraví při práci), která byla zdárně dokončena koncem loňského roku. K certifikaci se FM Slovenská rozhodla i přesto, že byly ochrana ŽP a řízení BP ve společnosti již dříve uplatňovány, ovšem sladění původních parametrů s těmito celosvětově uznávanými evropskými normami znamená pro společnost veřejný závazek - klientům, partnerům i okolnímu prostředí.

Představitelé regionu Rhône-Alpes a společnosti Renault Trucks podepsali ve výrobním závodě v Bourg-en-Bresse úmluvu o společném projektu H&DL (Hybridní alternativní energie a Development Line). Projekt spočívá ve vytvoření nové montážní platformy, plnící zároveň poslání v oblasti výzkumu a vývoje. Má umožnit zavádět do výroby nové řady nákladních vozidel a přizpůsobovat se požadavkům v oblasti regulací, technických požadavků a ochrany životního prostředí, které jsou u výroby nákladních vozidel stále náročnější.
Projekt má zahrnovat všechny typy výroby včetně výroby vozidel na alternativní pohony. Pro jeho úspěšnou realizaci se Renault Trucks spojil s několika významnými partnery. Projekt, zahájený v lednu 2008, dostává finanční podporu od francouzského státu a regionu Rhône-Alpes, a má trvat až do konce roku 2013.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist