Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Jaký byl Den otevřených dveří na Jihočeské univerzitě 22.1.2010

25.01.2010  |  23× přečteno      vytisknout článek

Jaký byl Den otevřených dveří na Jihočeské univerzitě 22.1.2010

V pátek 22. ledna 2010 se na všech součástech Jihočeské univerzity konal Den otevřených dveří určený  zájemcům o vysokoškolské studium i nejširší veřejnosti. Speciální program na tento den připravily všechny součásti Jihočeské univerzity - osm fakult (Ekonomická, Fakulta rybářství a ochrany vod, Filozofická, Pedagogická, Přírodovědecká, Teologická, Zdravotně sociální, Zemědělská) a vysokoškolský ústav (Ústav fyzikální biologie v Nových Hradech).

Zájemci o studium i z řad veřejnosti si mohli prohlédnout jednotlivé fakulty (a ústav) včetně odborných pracovišť a laboratoří. Byli seznámeni s nabídkou studijních oborů (i nově akreditovaných), získali informace o podmínkách přijímacího řízení. K dispozici měli také mj. přihlášky ke studiu a informační materiály o studijních možnostech. Jako nová fakulta univerzity se poprvé představila Fakulta rybářství a ochrany vod JU - v budově děkanátu fakulty ve Vodňanech byla prezentována výzkumná činnost a ukázka pokusnictví; zájemci o studijní obor rybářství získali informace v areálu univerzitního kampusu v Českých Budějovicích.  V nových prostorách se představila poprvé Filozofická fakulta JU, která od začátku tohoto ak. roku sídlí v nové budově v kampusu Jihočeské univerzity ve Čtyřech Dvorech.

Některá fakultní pracoviště připravila kromě základních informačních bloků také atraktivní program, jehož součástí bylo promítání filmů s odbornou tématikou (PřF a ZSF), výstava fotografií programu Pět P (ZSF), besedy se stávajícími studenty univerzity. Zájemci si mohli prohlédnout také provoz  Školního zemědělského podniku v areálu JU, chovy akvarijních ryb apod.

Prezentace Ústavu fyzikální biologie se uskutečnila v sídle vysokoškolského ústavu v Nových Hradech. Její součástí byla prohlídka laboratoří, odborných pracovišť, bioinkubátoru a specializovaných učeben.

Všechny podrobnější informace byly zveřejněny na webových stránkách příslušných fakult a ústavu a na univerzitním webu www.jcu.cz.

Na základě dosavadního hodnocení průběhu dne získaného z jednotlivých součástí univerzity vyplynulo, že o prohlídku univerzity a jejích odborných pracovišť byl zájem velmi vysoký,  z předběžných průzkumů vyplývá, že si univerzitní pracoviště  přišlo prohlédnout více než 5 000 návštěvníků, předpokládáme až 6 000 návštěvníků, což by bylo o cca tisíc více než v loňském roce. Přesné údaje z jednotlivých fakult doplníme po jejich získání v pondělí 25. ledna 2010.

O jaké obory byl na jednotlivých součástech největší zájem?
Ekonomická fakulta: Obchodní podnikání a Řízení a ekonomika podniku
Fakulta rybářství a ochrany vod: Rybářství
Filozofická fakulta: Historie, Bohemistika, interdisciplinární obor Evropská teritoriální studia - ČR a německy mluvící země a obory zaměřené na aplikovanou jazykovědu - např. Francouzský jazyk pro evropský a mezinárodní obchod
Pedagogická fakulta: Učitelství pro mateřské školy, Český jazyk, Psychologie
Přírodovědecká fakulta: biologické obory - Biologie, Biomedicínská laboratorní technika, Péče o životní prosgtředí, Aplikovaná informatika, přeshraniční obor Biologická chemie
Teologická fakulta: Sociální a charitativní práce, Pedagog volného času
Zdravotně sociální fakulta: Fyzioterapie, Všeobecná sestra, Zdravotnický záchranář, Sociální práce ve veřejné správě
Zemědělská fakulta: Agroekologie, Agropodnikání, Biologie a ochrana zájmových organismů a Trvale udržitelné systémy hospodaření v krajině
Ústav fyzikální biologie: Biofyzika a připravovaný obor Bioinženýrství

Díky, s pozdravem Hana Bumbová, tisk. ml. JU


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist