Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Krátce - různé

23.03.2011  |  33× přečteno      vytisknout článek

Krátce - různé

Více než 150 návrhů a demonstračních projektů podaly evropské firmy využívající obnovitelné zdroje energie a technologie na zachycování a ukládání uhlíku (CCS) v rámci programu Evropské unie NER 300. Podle zpráv poskytnutých Evropskou komisí od 25 členských států EU, bylo celkem přijato 22 projektů CCS a 131 projektů týkajících se inovativních technologií a obnovitelných zdrojů energie v rámci demonstračního programu NER 300. Jeho cílem je financovat zachycování a ukládání uhlíku (CCS) a podporovat inovativní projekty v energetice. Program bude financován z prodeje 300 milionů emisních povolenek držených v rezervě pro nové účastníky systému EU s emisemi. První výzva k předkládání návrhů byla zahájena v listopadu 2010 a její konec byl 9. února 2011. Celkovou statistiku, zabývající se počtem předložených projektů, naleznete zde.
http://europa.eu/rapid/pressReleasesAction.do?reference=MEMO/11/157&format=HTML&aged=0&language=EN&guiLanguage=en

Představenstvo Evropské investiční banky schválilo 10. března 75 milionů Euro pro Evropský fond pro energetickou účinnost. Nyní budou zahájena další jednání s představiteli Evropské komise a zástupci dalších investorů. Cílem fondu bude financovat projekty v oblasti udržitelné energie na převážně místní nebo regionální úrovni. Finance budou rozděleny mezi veřejné orgány a soukromé společnosti jako jsou společnosti poskytující energetické služby. Fond je součástí nové evropské strategie o energetické účinnosti, kterou na začátku března představila Evropská komise.

Tisíce litrů radioaktivní vody byly vypuštěny do Ontarijského jezera po nehodě v jaderné elektrárně nedaleko kanadského Toronta. Událost, která se v elektrárně Pickering odehrála už minulé pondělí, má jen "zanedbatelný vliv na životní prostředí a nijak neohrožuje veřejné zdraví", ujišťovala včera elektrárenská společnost Ontario Power, kterou vlastní vláda provincie Ontario. Elektrárna je jednou z pěti kanadských jaderných elektráren.

Senát schválil novelu zákona o spotřební dani
Novela mimo jiné ruší dosavadní osvobození emulzní nafty od spotřební daně. Jde o směs nafty, vody a dalších látek a patří mezi ekologická paliva. Dosud byla osvobozena od daní v rámci pilotních projektů její výroby. Její výroba se však natolik rozšířila, že podle ministerstva už nesplňuje povahu pilotního projektu a stát kvůli tomu přichází o peníze.

Poslankyně VV u výslechu. Lenka Andrýsová, poslankyně a místopředsedkyně Věcí veřejných (VV), byla pravděpodobně první, kdo se dozvěděl o korupčním podezření na Státním fondu životního prostředí (SFŽP). Loni v září zorganizovala schůzku tehdejšího ředitele SFŽP Libora Michálka s ministrem vnitra Radkem Johnem (VV). Svou roli v celé kauze musela Andrýsová nedávno vysvětlovat také na policii.

Go Green in the City, mezinárodní soutěž pro studenty z osmi zemí světa - Společnost Schneider Electric se jejím prostřednictvím rozhodla propagovat nový druh soutěže případových studií pro studenty, která je zaměřena na kreativitu a řešení ekologických a logistických problémů. Studenti budou hledat proveditelná řešení správy energie v pěti oborech: domácnosti, univerzitě, obchodě, zásobování vodou a nemocnici. Soutěže se zúčastní přes 80 univerzit s 240 tis. studentů. Blíže - http://logistika.ihned.cz.

Letošní mnichovský veletrh transport logistic 2011 se kvapem blíží - brány mnichovského výstaviště se návštěvníkům otevřou již 10. května.
Zelená logistika je u mnoha vystavovatelů důležitým tématem a bude zařazena i do letošního ročníku veletrhu, a to opravdu ve všech oblastech, ať už například na téma znečištění prostředí, či minimalizace dopravy bez nákladu apod.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist