Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Krátce - různé

14.06.2011  |  25× přečteno      vytisknout článek

Krátce - různé

Podle výroční zprávy WWEA (Světové asociace větrné energie) se Čína stala světovou jedničkou v instalovaném výkonu větrných elektráren. Stalo se tak již v průběhu uplynulého roku, kdy součet instalací v Číně převýšil do té doby vedoucí USA.

Změna Smlouvy o Energetickém společenství
DOPORUČENÍ(cs) http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=COM:2011:0324:FIN:CS:PDF Komise Radě zmocnit Komisi, aby jménem Evropské unie vyjednala změny Smlouvy o Energetickém společenství. Komise doporučuje, aby ji Rada zmocnila a vybavila směrnicí (tzv. mandátem) k jednání v orgánech Energetického společenství o úpravách Smlouvy o Energetickém společenství. Změny, které mají být jménem EU dohodnuty, by měly odkazovat na závazek smluvních stran přijmout směrnici 2009/28 o podpoře využívání energie z obnovitelných zdrojů a o změně a následném zrušení směrnic 2001/77/ES a 2003/30/ES.

Ve čtvrtek 26. května schválil výbor ITRE Evropského Parlamentu nové plány o bezúhonnosti a transparentnosti evropského trhu s energií. Tento návrh by měl v budoucnu zabránit manipulaci a zneužívání velkoobchodního energetického trhu. K prosazování nových pravidel bude sloužit shromažďování a sledování energetických transakcí prováděné Evropskou agenturou pro spolupráci energetických regulačních orgánů (ACER). Získané informace budou předány vnitrostátním orgánům a popřípadě jimi bude zahájeno vyšetřování a vymáhání. I když poslanci odsouhlasili návrh Komise, požadují klíčové změny. Chtějí, aby se harmonizovaly sankce v jednotlivých členských státech a to stanovením minimálních norem. Tím se zabrání situaci, kdy společnosti porušující nařízení, přejdou do jiného členského státu. Poslanci rovněž žádají, aby každý členský stát měl svou licenci nebo registr. Členové výboru rovněž hlasovali pro využití stávající struktury vykazování, kdykoli to bude možné, aby se tak zabránilo další administrativní zátěži pro účastníky trhu. Poslanci nesouhlasí s tím, že velký objem zakázek nad jeden gigawatt hodinu, by měly být považovány za velkoobchodní objem a proto podléhat jednotným pravidlům a menší obchodníci budou od těchto pravidel osvobozeni. Nyní se k návrhu Komise, který byl podán v prosinci 2010, musí vyjádřit Rada. Hlasování na plenárním zasedání Parlamentu se očekává v září.

Ekologičtí aktivisté převlečení za postavy panenky Barbie a Kena protestovali proti společnosti Mattel, která tyto hračky vyrábí. Prý na jejich obaly používá dřevo z indonéských pralesů.

Obce vítají zájem prezidenta o Šumavu.
Jsme rádi, že prezident Václav Klaus si během své návštěvy Plzeňského kraje najde čas, aby navštívil také Šumavu a promluvil i se starosty obcí.
Dlouhodobě upozorňujeme, že vědecko-zelený experiment, který zde provozovalo minulé vedení, zkrachoval a přinesl parku kůrovcovou katastrofu, místním obyvatelům mnoho nesmyslných omezení, zákazů a ztrátu perspektivy.
Šumavské obce a jejich obyvatelé ctí ochranu přírody a nechtějí nic jiného než to, na co měly právo generace předků - právo na rozvoj, rozumné hospodaření, jasná pravidla, úctu k člověku i přírodě.
Věříme, že návštěva prezidenta přispěje k debatě o budoucnosti NP Šumava a vrátí do hry rozum.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist