Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Dodatek č. 1 ke směrnici MŽP č. 3/2011

29.07.2011  |  54× přečteno      vytisknout článek

penízePro lepší orientaci žadatelů je k dispozici konsolidovaná verze směrnice č. 3/2011 ve znění dodatku č. 1.

Dne 22. 7. 2011 byl Ministerstvem životního prostředí vydán dodatek č. 1. ke směrnici MŽP č. 3/2011 z ledna letošního roku pro předkládání žádostí a o poskytování finančních prostředků pro projekty z Operačního programu Životní prostředí. Níže jsou uvedeny nejdůležitější změny směrnice, které jsou obsahem tohoto dodatku:


V čl. 5 odst. 7 byl v souladu s dalším textem směrnice termín "schválení provozních smluv včetně způsobu výběru provozovatele..." nahrazen slovem "posouzení".

V čl. 8 odst. 7 slovo "nebude" ve větě "V případě nesplnění podmínek stanovených v registračním listu akce "nebude" Řídícím orgánem vydáno Rozhodnutí" je nahrazeno slovy "nemusí být" .

V Příloze č. 1 byly přijaty tyto dodatky a úpravy:

§    doplnění příloh v PO1 (oblasti podpory 1.1.4 a 1.3) a PO 6;

§    u všech PO je v případě organizačních složek státu nebo státních příspěvkových organizací nově povinnou přílohou žádosti i souhlasné stanovisko zřizovatele organizace;

§    v PO 4 je upraveno číslo metodického pokynu pro analýzu rizik;

§    v PO 6 je upraveno, že "pro neinvestiční nestavební opatření v rámci oblasti podpory 6.2 se vyjádření věcně a místně příslušného orgánu státní správy, že opatření nepodléhá vydání územního rozhodnutí či stavebního povolení, nepředkládá.";

V Příloze č. 2 bylo upraveno dokladování:

§    upravena informace k rozhodnutí o nakládání s podzemními vodami - nově může být rozhodnutí v odůvodněných případech doloženo i po vydání Rozhodnutí o poskytnutí dotace (RoPD)

V Příloze č. 3 byl odejmut požadavek:

§    z podkladů k Závěrečnému vyhodnocení akce (ZVA) byl odstraněn požadavek na "soupis faktur"


Také byly provedeny některé pouze formální úpravy textu v přílohách Směrnice.


Pro lepší orientaci žadatelů je na stránkách OPŽP k dispozici konsolidovaná verze směrnice č. 3/2011 ve znění dodatku č. 1.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist