Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Rok jinak: Pracujete pro neziskovku, mzdu vyplácí Nadace Vodafone

29.07.2011  |  58× přečteno      vytisknout článek

Rok jinak: Pracujete pro neziskovku, mzdu vyplácí Nadace Vodafone

Nadace Vodafone vyhlašuje pod heslem Otevřete si cestu do jiného života čtvrtý ročník grantového programu Rok jinak, v jehož rámci mohou lidé jeden rok nebo jeden až tři měsíce pracovat v neziskové organizaci podle své volby, přičemž mzdu jim hradí Nadace Vodafone.
 
"Hlavní myšlenkou programu Rok jinak je dlouhodobý přenos know-how a zkušeností mezi neziskovou sférou a světem byznysu, a tím rozvíjení občanské společnosti v České republice. Chceme iniciovat odborníky zejména z komerční sféry, aby se podíleli na tématech, která mají společenský přesah, a zároveň pomohli profesionalizovat neziskový sektor. Z předchozích ročníků víme, že i po ukončení grantu vítězové s neziskovkami dále spolupracují nebo se jinak podílejí na podpoře témat, kterými se v rámci svého Roku jinak zabývali," vysvětlil hlavní myšlenku programu Ondřej Zapletal, ředitel Nadace Vodafone.
 
Programu Rok jinak se dosud zúčastnilo dvacet osm profesionálů, kteří své zkušenosti uplatnili v neziskových organizacích zaměřujících se na všechna témata od ekologie až po sociální problematiku. Grantisté se v neziskových organicích mohou zabývat podle své profese širokou škálou činností od fundraisingu, před PR a komunikaci, až po vytváření dlouhodobých strategií HR a rozvoje. Program je otevřen všem uchazečům napříč obory bez ohledu na kvalifikaci, příjmovou skupinu či region působení. Výjimku tvoří pouze lidé, kteří už v současné době v neziskovém sektoru působí nebo jsou déle než 3 měsíce nezaměstnaní. až po budování Rok jinak není nedostupný ani pro ty, kteří nechtějí nebo z různých důvodů nemohou na celý rok opustit své zaměstnání. Nadace Vodafone jim umožňuje za stejných podmínek pracovat pro neziskovou organizaci i na zkrácený úvazek v délce trvání od jednoho do tří měsíců v rámci podprogramu kRok jinak.
 
Nové role ambasadora Roku jinak se v letoším roce ujal Tomáš Hajzler, který se profesionálně zabývá otázkami motivace, smysluplnosti práce a svobody v práci a vydává knihy s touto tematikou.
 
"Z mnoha průzkumů vyplývá, že až 80 % lidí nebaví jejich práce. Přitom v práci trávíme více než dvě třetiny života, který v průměru není o mnoho delší než 25 000 dní. Program Rok jinak je proto výjímečnou příležitostí, jak zkusit dělat to, co člověka skutečně naplňuje bez strachu, že nebude mít na složenky," říká Tomáš Hajzler, ambasador programu.
 
Podmínkou účasti v grantovém řízení je předložení projektu, který podrobně definuje pracovní náplň účastníka Roku jinak v konkrétní neziskové organizaci včetně stanovení cílů. Uchazeči, kteří se v neziskovém sektoru neorientují, mohou pro kontakt s neziskovou organizací využít bazar nabídek a poptávek po spolupráci na internetových stránkách Roku jinak.
 
Zájemci mohou přihlášky podávat do konce září, přibližně desítku finalistů vyhlásí Nadace Vodafone v polovině října. Tehdy se do výběru grantistů bude moci zapojit i veřejnost. Projekt, pro který bude hlasovat nejvíce lidí, získá Divokou kartu a bude tak rovnou zařazen mezi vítěze. O dalších úspěšných grantistech rozhodne porota složená ze zástupců Nadace Vodafone, společnosti Vodafone, médií a neziskové sféry. Jedním z porotců bude také ambasador projektu Tomáš Hajzler. Vítězové Roku jinak pro rok 2012 budou známi na konci října.
 
Formuláře, informace o veškerých náležitostech přihlášky i kontakty naleznou zájemci od 1. srpna na internetových stránkách www.rokjinak.cz. Tam se mohou o konkrétních zkušenostech s Rokem jinak dozvědět přímo od dřívějších grantistů. Jejich příběhy zprostředkují krátké videomedailonky, které spolu s týmem lidí s mentálním postižením ze sdružení Inventura natočila dokumentaristka a rovněž někdejší účastnice Roku jinak Linda Jablonská.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist