Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Neziskovky mohou získat 31 milionů: rozhoduje kvalita

21.09.2011  |  56× přečteno      vytisknout článek

Neziskovky mohou získat 31 milionů: rozhoduje kvalita

Od pondělí 19. září mohou neziskové organizace působící v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji žádat o finanční podporu ve 2. výzvě Blokového grantu, který administruje Nadace Partnerství. Prostředky z Blokového grantu jsou určeny na oblasti sociálních služeb a životního prostředí. Maximální výše jednoho grantu je 4 625 000 korun, uzávěrka podávání žádostí o grant je 16. listopadu 2011.
 
 "Žádost o podporu v Blokovém grantu mohou podat občanská sdružení, obecně prospěšné společnosti, církve, nadace a nadační fondy. Maximální výše jednoho grantu je 4 625 000 korun, celkem rozdělíme ve druhé výzvě přes 31 milionů korun," uvádí manažer Blokového grantu František Brückner z Nadace Partnerství. "Finanční prostředky přitom nebudeme rozdělovat rovnoměrně do jednotlivých regionů, při výběru žádostí bude totiž rozhodující pouze kvalita předkládaných žádostí," dodává Brückner.
 
Nadace Partnerství rozdělí v Blokovém grantu ve třech výzvách celkem 84,5 milionů korun, v 1. výzvě už nadace rozdělila 35 milionů korun. Zájem neziskových organizací o podporu v Blokovém grantu je vysoký - v 1. výzvě obdržela Nadace Partnerství 107 žádostí, ze kterých bylo 26 úspěšných.  
 
Blokový grant je určený neziskovým organizacím, které působí v Moravskoslezském, Olomouckém a Zlínském kraji. Není nutné, aby v těchto krajích měly své oficiální sídlo. Neziskové organizace mohou ve druhé výzvě žádat především o podporu na své sociální a environmentální projekty.  "Kromě toho ale mohou žádat i na posílení kapacit organizace. Například na prostorové a materiálové vybavení, vytváření strategického plánu, posílení marketingového a projektového řízení, zvýšení kvalifikace pracovníků nebo na podporu publicity poskytovaných služeb," doplňuje Brückner.  
 
Jak probíhá hodnocení žádostí?
Hodnocení přijatých žádostí probíhá tříkolově - nejdříve budou žádosti posouzeny z hlediska splnění formálních náležitostí a oprávněnosti, pak jsou předány k hodnocení kvality nezávislým hodnotitelům a poté pětičlenné odborné hodnoticí komisi. Definitivně schvaluje podpořené projekty správní rada Nadace Partnerství. Pro environmentální i sociální oblast jsou hodnotitelé i členové komise odlišní. Seznam podpořených žádostí ve 2. výzvě Blokového grantu oznámí Nadace Partnerství v únoru 2012.
 
Kontakt: František Brückner, e-mail: frantisek.bruckner@nap.cz, tel: 515 903 115  


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist