Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Závěry mezinárodní konference

14.10.2011  |  12× přečteno      vytisknout článek

Závěry mezinárodní konference

CENIA, česká informační agentura životního prostředí pořádala během posledního zářijového týdne v konferenčním centru v Průhonicích mezinárodní konferenci, kde se setkali specialisté ze všech členských států EU včetně přidružených zemí.

Konference byla rozdělena do tří samostatných dvoudenních bloků.

V prvním bloku proběhlo setkání členů národních referenčních center (tzv. NRC) zaměřených na hodnocení stavu životního prostředí (tzv. NRC for State of Environment Reporting, NRC SoE). Jedním z hlavních témat tohoto bloku bylo shrnutí přípravy publikace European Environment State and Outlook Report 2010 - SOER 2010 a nastínění postupu přípravy další hodnotící zprávy, která vyjde v roce 2015. V této části byly prezentovány i zkušenosti při přípravě národních zpráv o životním prostředí, zároveň byly v i představeny indikátorové sady hodnotící stav životního prostředí ve vybraných zemích. Na základě těchto shrnutí byla vyvolána diskuze nad tématy sdílení informací o stavu životního prostředí v Evropě prostřednictvím monitorovací a pozorovací sítě EIONET a zahrnutí výhledů budoucího vývoje jednotlivých složek a faktorů ovlivňujících stav životní prostředí do dokumentů na nadnárodní i národní úrovni.

Blokem navazujícím na první část jednání bylo setkání členů NRC zaměřených na výhledy v životním prostředí (tzv. NRC Forward-Looking Information and Services, NRC FLIS) http://www.eea.europa.eu/publications/knowledge-base-for-forward-looking, kde jak členové NRC SoE, tak i NRC FLIS diskutovali nad pozitivy i negativy využití výhledů do reportingových aktivit jednotlivých států. Dále zde stejně jako v případě setkání NRC SoE byly v krátkosti prezentovány základní dokumenty zaměřené na prezentaci možného budoucího vývoje. Největší aktivity v této oblasti v současnosti vyvíjejí Belgie, Nizozemí a Francie. Velká část jednání byla zaměřena na prezentaci možných výstupů z projektu FLIS koordinovaného v rámci konsorcia 7 zemí, kde je aktivním členem i Česká republika.

Třetím blokem konference bylo setkání představitelů národních kontaktních bodů (tzv. NFP -National Focal Point) z 33 evropských zemí. Jednání zahájila úvodním slovem ředitelka odboru Evropské unie a politiky životního prostředí MŽP Veronika Hunt Šafránková, MBA. První den jednání bylo na programu shrnutí a vývoj událostí od posledního setkání v květnu v Kodani, vyhodnocení dotazníku týkajícího se zapojení lidských zdrojů na výkonu funkce NFP v jednotlivých zemích a na závěr byly prezentovány výsledky souběžných jednání NRC SoE a NRC FLIS.

Druhý den informovali zástupci EEA o projektech Eye on Earth - State of play, Citizen Science And Invasive Alien Species (IAS) a aktuálním pokroku v projektu GMES.

Krátce byly zmíněny i závěry z ministerské konference v Astaně a zároveň zde byla prezentována nová publikace EEA - Europe´s environment - An Assessment of Assessments.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist