Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Krátce - různé

07.12.2011  |  62× přečteno      vytisknout článek

Krátce - různé

V úterý 29. listopadu se v Evropském parlamentu uskutečnila konference věnovaná Směrnici o energetické účinnosti (EED). Na akci také vystoupili zástupci UEAPME, kteří zdůraznili, že evropské MSP mají velký potenciál přispět k dosažení cílů této směrnice. UEAPME proto požaduje změnu EED tak, aby mohl být tento potenciál plně využit. Důležité pro koncové spotřebitele jsou především osvětové kampaně, technická pomoc, alternativní možnosti financování a snížení byrokracie. UEAPME navrhuje pro maloobchodníky osvobození od povinnosti dosáhnout roční úspory energie ve výši 1,5 procenta z jejich celkového prodeje a zavést tuto povinnost pro všechny malé a střední podniky. Kromě toho by měly orgány veřejné moci sledovat větší společnosti a globální hráče před zneužitím jejich dominantního postavení.

Společnost AVE CZ odpadové hospodářství navázala spolupráci v oblasti public relations s agenturou Ewing Public Relations, která vzešla z výběrového řízení. Ewingové budou s AVE CZ spolupracovat na komplexním portfoliu PR aktivit, zajišťovat poradenskou činnost a realizovat konkrétní komunikační strategie k jednotlivým projektům společnosti. V České republice se AVE CZ věnuje svozu a odstraňování komunálního a živnostenského odpadu, odstraňování nebezpečných odpadů, sanacím starých ekologických zátěží, čištění průmyslových provozů nebo údržbě komunikací a městské zeleně. V Ewing PR povede spolupráci s AVE CZ Martin Jaroš.

Nový vzhled sídla Leo Burnett navrhlo české architektonické studio Hippos Design, realizátorem se stala česká firma Adron. Rozhodovalo prý finanční a ekologické hledisko: proto například stěny kójí tvoří OSB desky, tedy desky z dřevěných hoblin, jež jsou levné a jejich výroba je šetrná k životnímu prostředí.

Společnost Volkswagen zrealizovala ve spolupráci s mediální agenturou MediaCom venkovní kampaň zaměřenou na ekologické chování - Think Blue (tzn. myslete modře). Pod tímto mottem se skrývá záměr společnosti vytvářet produkty a řešení, která jsou vhodná z hlediska dlouhodobě udržitelného rozvoje a šetrná k životnímu prostředí. Výrobce chce přitom motivovat k lepšímu přístupu k životnímu prostředí i své zákazníky. Svou kampaň, o jejíž kreativu se postarala milánská agentura Creative shop 515, realizuje například na ploše BigMedie v Argentinské ulici směrem do centra Prahy

Průkopník outdoorového oblečení z vlny merino společnost Icebreaker se podílí na testování nejnovějšího on-line nástroje Eco Index, který měří a srovnává dopad výroby oděvů, obuvi a sportovního vybavení na životní prostředí. "Open source nástroj Eco Index mapuje vliv na přírodu v šesti životních stadiích produktu. Sleduje výrobek od použitých materiálů přes obaly, jeho výrobu a sestavení, přepravu a distribuci, čas jeho používání a nakonec i dobu jeho rozpadu potom, co doslouží. Na základě těchto zjištění je systém schopný doporučit, kterou etapu můžeme ještě vylepšit," vysvětlil generální manažer Icebreakeru pro střední a východní Evropu Branislav Adamec. Společnost Icebreaker při výrobě důsledně dodržuje pravidla trvale udržitelného rozvoje, tedy zachování rovnováhy mezi oblastmi života zahrnujícími ekonomiku, sociální aspekty a životní prostředí. Každý kousek oblečení od Icebreakeru má unikátní Baacode na vnitřní visačce.

Technologie Biodesign nahrazuje zejména těžké a invazivní železobetonové konstrukce konstrukcemi z přírodního drceného kamene, velmi kvalitní, technologicky zdokonalené pryskyřice a jiných materiálů k zajištění konstrukční pevnosti. S technologií, která je ohleduplná k životnímu prostředí, lze budovat bazény, jež esteticky zapadají do přírodního okolí. Technologie nabízí možnost realizovat bazény, které vyzývají nejenom k plavání, ale také k celkové relaxaci, a usnadňuje vsazování a modelování pláží, podvodního sezení, plaveckých ploch. Pro stavbu bazénu nejsou zapotřebí žádné stavebnické práce ani betonování. Výsledkem je konstrukčně pevný bazén s jedinečným tvarem a elegancí a minimálním vlivem na životní prostředí.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist