Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Krátce - různé

15.02.2012  |  41× přečteno      vytisknout článek

Krátce - různé

Po České poště poptává větší množství vozidel na CNG také Státní úřad inspekce práce. Ten hodlá celkem nakoupit 180 vozidel na CNG, které budou sloužit jako mobilní kanceláře s potřebnou výpočetní technikou. Auta hodlá úřad pořídit formou pronájmu, předmětem zakázky je také pronájem až 84 plnicích stanic pro ta okresní pracoviště ÚP ČR a sídla OIP (Oblastní inspektorát práce), které nemají v blízkosti veřejnou čerpací stanici na CNG.

V pátek 3. února zahájila společnost RWE Plynoprojekt provoz nové CNG plnicí stanice v Brně - Slatině. Podobně jako stanice otevřená v lednu v Ostravě je i tato integrována do klasické čerpací stanice, konkrétně společnosti Benzina.
Nová plnicí stanice nahrazuje původní CNG stanici v areálu Jihomoravské plynárenské a zvyšuje uživatelský komfort zákazníků. Ti mohou na pokladně platit jak stávajícími CNG kartami, tak platebními a fleetovými kartami i v hotovosti. Stanice je otevřena 24 hodin denně..V České republice v tuto chvíli funguje 36 veřejných plnicích stanic na CNG a jak říká Markéta Schauhuberová, manažerka České plynárenské unie: "Počet motoristů, kteří využívají zemní plyn jako pohonnou hmotu, stále narůstá. Celkem je v České republice provozováno již téměř 3500 CNG vozidel, z toho přes 3000 osobních a užitkových aut. Motoristé jistě ocení možnost natankovat CNG na klasických čerpacích stanicích, tak jako například od dnešního dne i v Brně," uvedla u příležitosti otevření stanice v Brně - Slatině. Tamní aktuální cena za kilogram CNG činí 26,90 Kč.

Téma ochrany životního prostředí a trvalé udržitelnosti již neovlivňuje pouze průmysl a výrobní sféru, ale čím dál více se prosazuje také v oblasti služeb, a dokonce i sportu. Jedním z nejohleduplnějších v tomto směru je bezesporu právě golf. Potvrzuje to i uzavřená spolupráce mezi PGA European Tour a společností Schüco, světový lídrem v oblasti opláštění budov a solárních systémů. Schüco se v roli oficiálního partnera turnajů PGA European Tour bude podílet na přípravě environmentálního plánu tak, aby jednotlivé turnaje a s turnaji spojené aktivity zanechávaly minimální stopy na životním prostředí. Hlavním prvkem vzájemné spolupráce bude například projektování a výstavba nových golfových hřišť či organizace turnajů.

Projekt uskutečněný pomocí technologie Biodesign se zrodil v městečku Porto Cesareo, jednom z nejmalebnějších míst na břehu moře, na jihu Itálie. Na pobřeží jsou téměř výhradně skály, které spadají přímo do moře, pláže jsou přístupné jenom lodí. K překonání této nevýhody chtěla skupina místních podnikatelů vytvořit část moře a pláže, která by byla snadno přístupná a mohla pojmout velké množství lidí. Projekt byl možný pouze díky stavební technologii Biodesign: příslušné úřady ho schválily jenom proto, že ač je umístěn v překrásné přírodě, neničí životní prostředí. Bazén se skládá ze tří nádrží (které mají celkovou plochu 3400 m2), z nichž dvě jsou přelivové, aby vytvářely dojem kontinuity s obzorem.

Obnova areálu zanedbaného Lesního koupaliště v Liberci, které by se mělo změnit na centrum přírody a ekologie, přijde podle odhadu na 30 milionů korun. Práce na proměně zchátralého koupaliště na úpatí Jizerských hor, které už léta k rekreaci neslouží, by mohly začít v roce 2013. Projekt představili zástupci střediska ekologické výchovy při liberecké zoo Divizna a Městských lesů Liberec, které se mají na obnově podílet. Návrh, jejž už schválili radní krajského města, řeší lokalitu jako celek. Měla by sloužit hlavně rekreačnímu a kulturnímu vyžití. Návrh počítá se vznikem multifunkční budovy na místě bývalých šaten, která by mimo jiné sloužila ke vzdělávání dětí, nebo vybudováním naučných stezek a interaktivních tabulí. Lesní informační centrum by tak mohlo sloužit po celý rok, nejen po několik měsíců. Vodní plocha v centru areálu, jakési jezírko, by primárně nebyla určena ke koupání. V letních měsících by se v ní ale lidé mohli osvěžit.

V celé republice se po víkendu začala zhoršovat smogová situace, ve většině krajů byl překročen denní limit 50 mikrogramů prachových částic na metr krychlový vzduchu. Nejhorší situace panovala v Dolní Lutyni - Věřňovicích na Karvinsku, kde byly limity překročeny desetinásobně. Signál regulace, kdy musejí podniky kvůli znečištění ovzduší omezovat výrobu, včera vyhlásili také ve Středočeském kraji a Pardubicích.

PRAHA 12
Městská část odmítá solit chodníky. Nevyužije tak nové nařízení, kterým se mění vyhláška hlavního města o schůdnosti místních komunikací. I nadále bude používat štěrk se zrny do velikosti osmi milimetrů. "Chceme chránit životní prostředí, boty našich obyvatel a také tlapky našich čtyřnohých kamarádů," odůvodnila rozhodnutí místostarostka Prahy 12 Eva Tylová.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist