Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Aktualizace Programového dokumentu

12.03.2012  |  zdroj: Operační program Životní prostředí  |  13× přečteno      vytisknout článek

Aktualizace Programového dokumentu

Ke dni 20. 2. 2012 Evropská komise schválila aktualizaci Programového dokumentu OPŽP pro období 2007-2013.

Upravena byla zejména kapitola 3, ve které byly provedeny tyto hlavní úpravy:

 • V prioritní ose 3 došlo k přesunu finanční alokace ve výši cca 103,6 mil. EUR z oblasti podpory 3.1 do oblasti podpory 3.2.
 • Byly upraveny informace o indikátorech ve všech prioritních osách vyjma prioritní osy 7 a informace o programových indikátorech - upraveny byly názvy, druhy, měrné jednotky a kvantifikace některých indikátorů.
 • Byl doplněn a upraven výčet podporovaných aktivit v prioritních osách 2, 5 a 6.  
  o V prioritní ose 2 byly rozšířeny podporované aktivity v oblastech podpory 2.1 a 2.2: Mezi podporované aktivity v oblasti podpory 2.1 bylo přidáno pořízení strojů a zařízení  určených ke snížení prašnosti z plošných zdrojů.
  Podporované aktivity v oblasti podpory 2.2 byly rozšířeny a upraveny o rekonstrukce nespalovacích zdrojů a instalace dodatečných zařízení pro záchyt emisí, pro které jsou stanoveny emisní, imisní limity nebo technické a další podmínky provozu, které tyto limity nahrazují.
  o V prioritní ose 5 byly rozšířeny podporované aktivity o technologie pro omezování průmyslového znečištění, snižování environmentálních rizik a dále o informační systémy a nástroje týkající se znečišťování životního prostředí, snižování environmentálních rizik a prevence závažných havárií.
  o V prioritní ose 6 byl rozšířen výčet podporovaných aktivit do oblastí podpory 6.2, 6.3 a 6.6: Mezi podporované aktivity v oblasti podpory 6.2 byly přidány studie zajištění průchodnosti fragmentované krajiny pro volně žijící živočichy.
  U oblasti podpory 6.3 bylo mezi podporované aktivity přidáno zpracování lesních hospodářských plánů pro lesy na územích národních parků a v jejich ochranných pásmech s využitím metody pro zajištění strukturálně bohatých lesů.
  U oblasti podpory 6.6 byly rozšířeny podporované aktivity o inventarizace sesuvů a jejich kategorizace, stanovení priorit pro výběr nejzávažnějších sesuvů ke stabilizaci nebo sanaci. 


Mezi další změny v Programovém dokumentu patří úprava limitu pro velké projekty na 50 mil. EUR. Dále byl doplněn název oblasti podpory 5.1 o snižování environmentálních rizik. Další změny se týkají předpisů upravujících veřejnou podporu.

Uvedené změny jsou dále rozpracovány v  Implementačním dokumentu.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist