Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Krátce - různé

20.03.2012  |  25× přečteno      vytisknout článek

Krátce - různé

Aktivisté z ekologické organizace Greenpeace obsadili dva finské ledoborce na protest proti těžbě ropy a zemního plynu v Severním ledovém oceánu. Posádky se podle informací agentury AP k protestujícím chovají přátelsky.
Podle AP se 17 demonstrantů dostalo na palubu ledoborců, zatímco další vyšplhali na jejich jeřáby s transparenty. Vyzývaly společnost Shell, aby upustila od plánů uskutečnit vrty v severních vodách.
Aktivistka Sini Saarelaová, která se dnes dostala na palubu ledoborce Fennica, AP řekla, že protest bude ukončen ještě dnes odpoledne.
Společnost Arctia Offshore loni v listopadu souhlasila, že do roku 2014 poskytne dva ledoborce Fennica a Nordica na podporu dobývání ropy a plynu u severních břehů Aljašky.

Státní zemědělský intervenční fond k dnešnímu dni vydal 13 836 rozhodnutí o poskytnutí či zamítnutí dotace na Agroenvironmentální opatření (na opatření, u kterých končí sledované období 31. 12. 2011). Z toho k dnešnímu dni proplatil 10 991 žádostí v celkové výši  3.068.650 tis Kč. SZIF předpokládá výplatu celkem 15 021 výše uvedených žádostí v celkové sumě převyšující 4,15 mld. Kč určené 11 674 žadatelům.
Agroenvironmentální opatření má za úkol podpořit způsoby využití zemědělské půdy, které jsou v souladu s ochranou životního prostředí a krajiny. Důraz je kladen na zachování vysoké přírodní hodnoty a biologické rozmanitosti území.

Společnost Natland je ochotna prodat Praze svůj podíl, který má v městské společnosti Pražské služby. Řekl to mluvčí společnosti Rostislav Starý. Firma Praha má jako většinový vlastník Pražských služeb o podíl 18,85 procenta zájem. Radní Radek Lohynský z ODS uvedl, že si Praha nyní nechá nabízené akcie ocenit.
Pražské služby se v hlavním městě starají o svoz komunálního odpadu, před časem získaly také miliardovou zakázku na letní a zimní úklid.

Dva a půl roku po svém založení dosáhla nezisková asociace Česká rada pro šetrné budovy magické hranice 100 členů. Jak ukazuje srovnání v regionu, jedná se o velmi slušný výsledek.

Návrh Komise na nová pravidla pro emise skleníkových plynů v zemědělství a lesnictví

Evropská komise učinila první krok k začlenění lesnictví a zemědělství do klimatické politiky EU. Lesy a zemědělské pozemky pokrývají více než tři čtvrtiny území EU a lepší řízení v těchto oblastech by podle Komise mohlo hrát důležitou roli v klimatické strategii EU. Stromy zadržují velké množství uhlíku a například lepším řízením, které by pomohlo zvýšit množství zadržených škodlivin o 0,1 procenta, by se ročně podařilo eliminovat emise rovnající se provozu 100 milionů automobilů. Návrh Komise je reakcí na rámcovou úmluvu OSN o změně klimatu, která byla přijata v prosinci 2011. Návrh komise bude znamenat i nové příležitosti pro odměňování zemědělců za jejich přínos v boji proti změnám klimatu v rámci společné zemědělské politiky. Více informací k této problematice naleznete zde.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist