Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

BUREAU VERITAS podporuje Světový den životního prostředí

05.06.2012  |  56× přečteno      vytisknout článek

BUREAU VERITAS podporuje Světový den životního prostředí

Certifikační a inspekční společnost BUREAU VERITAS CZECH REPUBLIC, spol. s r.o. oznamuje, že aktivně podpoří Světový den životního prostředí, který proběhne 5. června 2012. Společně s ostatními pobočkami Bureau Veritas se bude podílet na tvorbě lepšího životního prostředí kolem nás.
 
Bureau Veritas se již počtvrté zúčastní Světového dne životního prostředí. V letošním roce, v rámci 40-letého výročí tohoto dne, který iniciovala OSN v roce 1972, je podporováno téma "Zelená ekonomika" - tedy ekonomika energeticky účinnější, s minimálním využitím uhlíku. Cílem Bureau Veritas je zlepšit kontrolu nad dopadem činností právě na životní prostředí a zaměřit se na tento úkol celosvětově, jako jedna společnost. V roce 2011 bylo dosaženo významného pokroku a již 32% členů skupiny BV jsou nyní držiteli certifikátu ISO 14001. Díky podpůrným environmentálním programům na podporu životního prostředí se také podařilo značně snížit ekologickou stopu BV (programy jako např. Energie a Odpady nebo BV Carbon). Bureau Veritas v České republice i na Slovensku se letos připojí k tomuto projektu a v rámci níže navržených aktivit tak podpoří oblast životního prostředí.
     
       Projekt zahrnuje:
 
1. "Print free day" - minimalizovat tištění papíru

2. "Podpořit šetření našich lesů" - vložení Upozornění do Vašeho emailu: P Please consider the environment before printing this e-mail / Prosím zvažte dopad na životní prostředí před vytištěním tohoto emailu.
 
3. "Creating a green office" - podpořit zeleň v kancelářích zasazením květin
 
4. "Switch off the lights" - zhasnutí všech žárovek po dobu 2 hodin
 
5. Chráněnné krajinné oblasti - zvýšit povědomí o chráněných krajinných oblastech v ČR a jejich podpoře
 
6. Příroda - zavěšení 1 ptačí budky do okolí každé z poboček (park, dětské hřiště apod.)
 
7. Předsevzetí - min. 1 postup podporující životní prostředí během roku (třídění odpadu, sázení květin/stromů apod.)
 
8. Třídění odpadu - rozšíření o kontejnery tříděného odpadu
 
Kampaň Bureau Veritas zaměřená na vzdělávání zaměstnanců po celém světě v oblasti ochrany životního prostředí se dotýká i mnoha dalších principů, které se uplatňují i v soukromém životě. Mezi nejdůležitější patří:
.        ŠETŘEME ENERGIÍ
Na svém počítači doma i v zaměstnání si aktivujte "zelený režim". Využívejte elektrických spotřebičů, jen když je opravdu potřebujete. Investujte do úsporných žárovek. Zhasínejte světla.
 
.           ŠETŘEME LESY
Na papír tiskněte z obou stran a po použití jej hoďte do sběru. Pamatujte , že papír můžete důsledně recyklovat i doma. Nejrůznější obaly jsou často vyrobeny z recyklovatelného papíru. Nápojové kartony však obsahují další suroviny, a proto mají svůj vlastní oranžový kontejner.
 
.           ŠETŘEME VODU
Používejte ekologické mycí a prací prostředky. Do řek a potoků nevhazujte žádné předměty, ani do nich nelijte odpad. Neplýtvejte vodou.
 
.            ŠETŘEME PŘÍRODNÍ ZDROJE
Třiďte odpad. Ušetříte tak nejen za odvoz odpadu. Je absurdní vyrábět tu samou látku stále znovu a stále znovu ji vyhazovat bez užitku na skládku, kde již nikdy nebude dále použita.
 
.           ŠETŘEME NÁKLADY
Kupujte kvalitní výrobky, které dlouho vydrží. Ušetříte tak nejen materál a energii na jejich výrobu a dopravu, ale i svou kapsu. Před tím, než si koupíte výrobek, zamyslete se také, jak je zabalený. Jednotlivě balené sladkosti produkují více odpadu, kdežto ovoce a zelenina jsou zdravější a produkují méně odpadu.
 
 
       O Světovém dni životního prostředí
 
Světový den životního prostředí byl ustanoven na Valném shromáždění OSN v roce 1972 u příležitosti zahájení stockholmské konference o životním prostředí. Jedním z cílů je podpořit pochopení, že globální komunity jsou rozhodující pro změnu postojů k otázkám životního prostředí. Každoročně je 5. červen oficiálně označen jako Světový den životního prostředí. Pro více informací


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist