Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Krátce - různé

06.06.2012  |  23× přečteno      vytisknout článek

Krátce - různé

Plánovaná výzva k podávání žádostí o poskytnutí podpory v rámci prioritní osy 1, oblasti podpory 1.1. Snížení znečištění vod, oblast podpory 1.1.1. Snížení znečištění z komunálních zdrojů je připravena k vyhlášení a stane se tak ihned po obdržení oficiálního stanoviska Evropské komise ke konkrétním podmínkám týkajícím se zajištění budoucího provozování vodohospodářské infrastruktury s odkazem na Přílohu č. 7 Programového dokumentu Operačního programu Životní prostředí, které již byly dojednány v rámci bilaterálních jednání.

Co projedná vláda ve středu   
Výroční zpráva Rady vlády pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci za rok 2011    
č.j. 520/12    
Předkládá: ministr práce a sociálních věcí

Devátý ročník národní nezávislé ceny TOP Odpovědná firma 2012 opět hledá nejodpovědnější firmy, které podnikají v České republice. V letošním roce kromě strategických cen pro nejodpovědnější velkou a malou firmu nabízí soutěž i nové kategorie, jako je například Firma vstřícná seniorům v rámci Evropského roku aktivního stárnutí. Soutěž organizuje platforma Byznys pro společnost, sdružení pro odpovědné podnikání.
"Soutěž již tradičně propaguje význam udržitelného a odpovědného podnikání pro společnost a oceňuje firmy, které jsou leadery v dané oblasti. Krom zajímavých projektů hledáme komplexní přístupy a strategie. Roste i zájem středních a malých firem, a to nás těší," uvedla Pavlína Kalousová z platformy Byznys pro společnost.

Přední světový výrobce cihel, společnost Wienerbeger, přichází s vizí budoucnosti a konceptem e4. Ten zohledňuje rozhodující faktory, které souvisejí s plánovaním stavby. První pilíř reprezentují energie a energetická efektivita (počítá s využitím zdicích materiálů s vysokými hodnotami tepelného odporu, mezi něž se zařazuje cihla plněná minerální vatou). Druhým pilířem je ekologie, ochrana životního prostředí. V tomto smyslu cihlový dům podle konceptu e4 je zcela nezávislý na fosilních zdrojích a pracuje jen s obnovitelnými zdroji. Kombinace přírodních materiálů, z nichž je cihla plněná minerální vatou vyrobena, navíc respektuje ekologická kritéria. Třetí pilíř tvoří emoce, exkluzivní vnitřní prostředí, jehož úroveň zaručují osvědčené cihly. Důležitým faktorem je zde řízené větrání. Čtvrtým pilířem je ekonomika, dostupné pořizovací a provozní náklady. Společnost Wienerberger vyvinula ve spolupráci s Technickou univerzitou Vídeň program, který pomáh á problematiku optimalizace nákladů řešit. Jde o tzv. e4 kalkulátor, jenž provede na pěti vzorových domech na základě zadaných parametrů jejich hodnocení a následně umožňuje změnou těchto parametrů domy optimalizovat. Firma své poznatky prezentuje i na reálné stavbě domu v rakouském Zwettlu.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist