Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Aktualizované Závazné pokyny pro žadatele a příjemce podpory v OPŽP

14.08.2012  |  zdroj: Operační program Životní prostředí  |  20× přečteno      vytisknout článek

Aktualizované Závazné pokyny pro žadatele a příjemce podpory v OPŽP

Ke dni 8. 8. 2012 byly zaktualizovány Závazné pokyny pro žadatele a příjemce podpory v OPŽP (dále jen "Závazné pokyny").
V Závazných pokynech byla upravena zejména kapitola 5 Zadávací řízení, ve které byly zapracovány úpravy související s novelou č. 55/2012 Sb. zákona č. 137/2006 Sb., o veřejných zakázkách.

Dále byly v podkapitole 5.2.3 upraveny a doplněny informace o náležitostech zadávací dokumentace. V podkapitole 5.4 byl upraven odkaz, na kterém je možné získat v elektronické podobě formulář Oznámení o zakázce, dále byl upraven text týkající se účasti zástupce SFŽP na jednání hodnotících komisí. Upravena byla i podkapitola 5.10.1 týkající se značkové specifikace a podkapitola 5.10.2, kde byla upravena tabulka ohledně postihů u zakázek, kdy se na příjemce nevztahuje zákon o veřejných zakázkách a vložena tabulka, která stanovuje postihy v případě, kdy se na příjemce zákon o veřejných zakázkách vztahuje.

V návaznosti na novelu č. 55/2012 Sb. byla upravena rovněž kapitola 6 Výběrové řízení na provozovatele vodohospodářské infrastruktury v rámci prioritní osy 1 (1.1.1, 1.2), kde byly v podkapitolách 6.2.2 a 6.3.2 odstraněny informace ohledně losování jako způsobu omezení počtu zájemců.

Další úpravy byly provedeny v kapitole 8 Zásady financování - náležitosti Žádosti o platbu, kde byl v bodě p) podkapitoly 8.1 odstraněn upřesňující text ohledně vratek, v bodě f) podkapitoly 8.2 zobecněn text a dále pak byla upravena poznámka pod čarou v podkapitole 8.12.

V příloze č. 3 Poukázání vratek poskytnutých finančních prostředků v OPŽP byl přidán další účet, na který může příjemce poukazovat vratky.

Detailnější přehled změn je k dispozici ve Změnovém listu Závazných pokynů.

Aktualizované pokyny


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist