Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Oznámení o návrhu na nové vyhlášení národní přírodní památky Luční

01.09.2009  |  143× přečteno      vytisknout článek

Oznámení o návrhu na nové vyhlášení národní přírodní památky Luční

Území navrhované k zvláštní územní ochraně ponese název "Luční" a bude vyhlášeno v kategorii národní přírodní památka (dále jen "památka") ve smyslu ustanovení §35 zákona. Jedná se o nové vyhlášení rozšířeného zvláště chráněného území chráněného od roku 1988 jako významná mykologická lokalita na hrázi rybníka Luční, a to na základě aktuálních průzkumů a monitoringu vzácných druhů v památce.

Navrhovaná Národní přírodní památka Luční se nachází v Jihočeském kraji, v okrese Tábor, v katastrálním území Turovec, obec Turovec. Podrobný seznam parcel v památce a v jejím ochranném pásmu podle aktuálního stavu katastru nemovitostí dotčených navrhovanou ochranou je obsažen v dokumentaci. Předpokládaná celková výměra navrhované památky je přibližně 10,5 ha.

Vymezení hranic památky je zakresleno v katastrální mapě, která je přílohou dokumentace. S podrobně zpracovaným návrhem na vyhlášení Národní přírodní památky Luční, podle § 40 odst. 1 zákona, včetně zákresu hranic památky v katastrální mapě, je možné se seznámit a nahlédnout do něj na Ministerstvu životního prostředí - odboru zvláště chráněných částí přírody (Vršovická 65, 100 10 Praha 10), v pracovních dnech (pondělí - pátek) v době od 8.00 do 16.00 hod. nebo na internetových stránkách Ministerstva životního prostředí v kapitole "Poskytování informací - úřední deska" a dále na AOPK ČR - Správě CHKO Blaník (Vlašimská 8, 257 06 Louňovice pod Blaníkem).

Předmětem ochrany jsou společenstva teplomilných hřibovitých (Boletales) a holubinkotvarých (Russulales) hub se vzácnými a ohroženými druhy a jejich biotop acidofilní doubravy a dále společenstvo stenotopních saproxylických druhů brouků a dvoukřídlých se vzácnými a ohroženými druhy a jejich biotop tvořený starými duby na hrázi rybníka napadenými dřevokaznými houbami.

Cílem ochrany je zachování, popř. zlepšení současných stanovištních podmínek umožňujících výskyt bohatému spektru teplomilných makromycetů a společenstvu stenotopních druhů brouků a dvoukřídlých a zachování, popř. zlepšení stavu biotopu a populací uvedených makromycet a bezobratlých.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist