Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Zpětný odběr elektrozařízení v Brně

26.10.2012  |  68× přečteno      vytisknout článek

Zpětný odběr elektrozařízení v Brně

Na většině sběrných střediscích odpadu v Brně (vyjma Huskova, Nezamyslova a Zemanova) jsou od občanů bezplatně zpětně odebírána elektrozařízení.

  • Místy zpětného odběru elektrozařízení jsou všechna sběrná střediska odpadu a shromažďovací místa odpadu v Brně (vyjma Huskova, Nezamyslova a Zemanova).
  • Podmínky zpětného odběru elektrozařízení od podnikatelských subjektů Vám sdělí odpovědní pracovníci na Odboru životního prostředí Magistrátu města Brna ZDE.

Sbírané skupiny elektrozařízení
Světelné zdroje
(skupina č. 5)
A a) trubicové zářivky (lineární, kruhové)
b) úsporné zářivky
c) výbojky (sodíkové, halogenidové, směsné)
TV a PC monitory (CRT)
(skupina č. 3,4)
B1 pouze PC, monitory a televizory s technologií CRT
TV a PC monitory (ploché)
(skupina č. 3,4)
B2 pouze PC, monitory a televizory ploché (s technologií plasma, LCD)
Malé spotřebiče
(skupina č. 3,4,7,8)
B3 OSTATNÍ ZAŘÍZENÍ NEUVEDENÁ V KATEGORII B1,2
Osobní počítače (včetně základní procesorové jednotky, myší a klávesnic), laptopy (včetně základní procesorové jednotky, myší a klávesnic), notebooky, elektronické diáře, tiskárny, kopírovací zařízení, elektrické a elektronické psací stoje, kapesní a stolní kalkulačky, ostatní výrobky a zařízení pro sběr, ukládání, zpracování, prezentaci nebo sdělování informací elektronickým způsobem v jiné podskupině neuvedené, uživatelské terminály a systémy, faxy, telefony, bezdrátové telefony, mobilní telefony, záznamníky, ostatní výrobky nebo zařízení pro přenos zvuku, obrazu a jiných informací pomocí telekomunikací v jiné podskupině neuvedené, rádiové soupravy (radiobudíky, radiomagnetofony), videokamery, videorekordéry, Hi-fi rekordéry, audiozesilovače, hudební nástroje ostatní výrobky nebo zařízení pro účely záznamu nebo reprodukce zvuku nebo obrazu (spotřebitelská zařízení) v jiné podskupině neuvedené, elektrické vláčky nebo soupravy závodních autíček ruční ovladače videoher, videohry počítače pro cyklistiku, skoky do vody, běh, veslování atd., sportovní vybavení s elektrickými nebo elektronickými součástmi, výherní mincovní automaty, ostatní hračky, vybavení pro volný čas a sport v jiné podskupině neuvedené, lékařské přístroje k analýze fyziologických funkcí (např. digitální teploměry a tlakoměry).
Chlazení
(skupina č. 1)
C1 Velká chladící zařízení, chladničky, mrazničky a jejich kombinace, ostatní velká zařízení používaná pro chlazení, uchovávání a skladování potravin, klimatizační zařízení s obsahem regulovaných látek s výjimkou splitových jednotek.
Velké spotřebiče
(skupina č. 1 a 6)
C2 Pračky, sušičky, myčky nádobí, pečící zařízení, sporáky, plotny, mikrovlnné trouby, ostatní velká zařízení používaná k vaření a jinému zpracování potravin, elektrická topidla, elektrické radiátory, ostatní velká zařízení pro vytápění místností, lůžek a sedacího nábytku, elektrické ventilátory, ostatní ventilační a odsávací zařízení, ostatní velké spotřebiče z domácnosti výše neuvedené, vrtačky s rozměry většími než 40x80x50 cm, pily s rozměry většími než 40x80x50 cm, zařízení pro soustružení, frézování, broušení, drcení, řezání, sekání, stříhání, vrtání, dělání otvorů, ražení, skládání, ohýbání nebo podobné zpracování dřeva, kovů a dalších materiálů s rozměry většími než 40x80x50 cm, nástroje pro nýtování, přibíjení nebo šroubování, nebo pro odstraňování nýtů, hřebíků, šroubů nebo pro podobné účely s rozměry většími než 40x80x50 cm, nástroje pro pájení, svařování nebo podobné použití s rozměry většími než 40x80x50 cm, zařízení pro postřik, šíření, rozptyl nebo zpracovní tekutých nebo plynných látek jinými způsoby s rozměry většími než 40x80x50 cm, ostatní elektrické nástroje s rozměry většími než 40x80x50 cm.
Malé spotřebiče
(skupina č. 2 a 6)
C3 POUZE POKUD SE JEDNÁ O ZAŘÍZENÍ S ROZMĚRY MENŠÍMI NEŽ 40x80x50 CM (skupiny č. 2 a 6)
Vysavače, čistící stroje na koberce, ostatní zařízení pro čištění, zařízení používaná k šití, pletení, tkaní a jinému zpracování textilu, žehličky a jiné spotřebiče používané k žehlení, mandlování a další péči o oděvy, topinkovače, fritovací hrnce, mlýnky, kávovary a zařízení pro otevírání nebo uzavírání nádob nebo obalů, elektrické nože, spotřebiče pro stříhání vlasů, sušení vlasů, čištění zubů, holení, masáže, nebo jinou péči o tělo, hodiny, budíky a zařízení pro účely měření, indikace nebo registrace času, váhy, ostatní malé domácí spotřebiče výše neuvedené, vrtačky, pily, zařízení pro soustružení, frézování, broušení, drcení, řezání, sekání, stříhání, vrtání, dělání otvorů, ražení, skládání, ohýbání, nebo podobné zpracování dřeva, kovů a dalších materiálů, nástroje pro nýtování, přibíjení nebo šroubování nebo pro odstraňování nýtů, hřebíků, šroubů nebo pro podobné účely, nástroje pro pájení, svařování, nebo podobné použití, zařízení pro postřik, šíření, rozptyl nebo zpracování tekutých nebo plynných látek jinými způsoby, nástroje pro sečení nebo jiné zahradnické činnosti, ostatní elektrické a elektronické nástroje z domácnosti výše neuvedené.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
EKO-KOM a.s.EKOLAMP s.r.o.Asekol s.r.o.Inisoft s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist