Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Týká se ISPA odpadářů?

15.03.2001  |  125× přečteno      vytisknout článek

Určitě ano

Ve Věstníku MŽP ČR v čísle 2/2001 vyšla SMĚRNICE Ministerstva životního prostředí pro předkládání žádostí o podporu z programu Evropského společenství ISPA. Jedná se o mnohastránkový dokument, který nemá cenu na tomto místě celý uvádět. Zajímavé však je to, na jaké projekty je možno získat finance z ISPA v oblasti odpadů: "Z posouzení vývoje a současného stavu životního prostředí a přetrvávajících problémových oblastí vyplývají následující prioritní oblasti Programu ISPA (pořadí odpovídá důležitosti). 3. Nakládání s odpady 1. Budování systému recyklace obalových materiálů (Směrnice 94/62/EC); 2. Podpora využití komunálních odpadů jako druhotných surovin (Směrnice 75/442/EC); 3. Podpora sběru a využití vybraných komodit odpadů, zejména upotřebených minerálních olejů a baterií (Směrnice 75/439/EEC doplněná Směrnicí 91/157/EEC); 4. Výstavba spaloven nebezpečných a komunálních odpadů, včetně kogeneračních jednotek (Směrnice 94/67/EC, Směrnice 89/369/EEC); 5. Podpora vybavení spaloven zařízením k odstraňování dioxinů + 3. stupeň čištění spalin (Směrnice 99/31/EC); 6. Podpora využívání čistírenských kalů (Směrnice 86/278/EEC); 7. Podpora omezení biodegradabilních odpadů (Směrnice 99/31/EC); 8. Zneškodnění PCB/PCT (Směrnice 96/59/EC). Všeobecně bude vyšší priorita vždy přisouzena projektům, které zahrnou komplexní řešení implementace vybrané směrnice ES /vybraných směrnic ES v určité oblasti (mikroregionu, části povodí apod.) za předpokladu, že budou vyřešeny otázky zodpovědnosti za projekt a jeho jednotlivé části, vlastnické otázky, funkce investora a vztahů mezi příjemci pomoci. Slučováním podprojektů v jednotném schematu lze docílit podpory prioritním projektům menšího rozsahu, jejichž implementace z programu ISPA by byla jinak nerealizovatelná." R.J.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
EKO-KOM a.s.Asekol s.r.o.Inisoft s.r.o.EKOLAMP s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist