Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Stanovisko vlády k novele odpadového zákona (1139/01)

10.12.2001  |  128× přečteno      vytisknout článek

Stanovisko vlády k novele odpadového zákona (1139/01) V L Á D A Č E S K É R E P U B L I K Y P ř í l o h a k usnesení vlády ze dne 7. listopadu 2001 č. 1139 S t a n o v i s k o vlády k návrhu zastupitelstva hlavního města Prahy na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 185/2001 Sb., o odpadech a o změně některých dalších zákonů (sněmovní tisk č. 1116) Vláda na jednání své schůze dne 7. listopadu 2001 projednala a posoudila ná-vrh zákona, kterým se mění zákon č. 185/2001 Sb., o odpadech a o změně někte-rých dalších zákonů (sněmovní tisk č. 1116) a vyslovila n e s o u h l a s s tímto návrhem. Vláda svůj nesouhlas odůvodňuje zejména tím, že - navrhovaná úprava je nesystémová, neboť obce by mohly volit mezi třemi růz-nými způsoby úhrady nákladů vynaložených na nakládání s komunálním odpa-dem, a to mezi úhradou za shromažďování, sběr, přepravu, třídění, využívání a od-straňování komunálních odpadů od fyzických osob na základě smlouvy (dále jen „úhrada na základě smlouvy“), místním poplatkem za provoz systému shromaž-ďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů (dále jen „místní poplatek“) a poplatkem za komunální odpad, přičemž výše úhra-dy každého z uvedených způsobů by se stanovila odlišně, zcela odlišně by byl stanoven i okruh poplatníků, - náročnost a nákladnost správy místního poplatku ve větších obcích, na kterou je předkladatelem poukazováno, nelze akceptovat, neboť zákon č. 565/1990 Sb., o místních poplatcích, ve znění zákona č. 185/2001 Sb., umožňuje, aby místní po-platek byl odváděn za domácnost společným zástupcem, za rodinný nebo bytový dům vlastníkem nebo správcem; v návaznosti na tuto úpravu by počet subjektů platících obci neměl podstatně vzrůst. Obec je zároveň povinna vést evidenci jed-notlivých poplatníků, kterými jsou fyzické osoby, pro kontrolu řádného plnění je-jich poplatkových povinností, a to jak u poplatku za komunální odpad, tak u míst-ního poplatku. Vláda zároveň zastává názor, že novelizace zákona, který dosud nenabyl účin-nosti, by nepřispěla k právní kultuře ani právnímu vědomí občanů.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
EKOLAMP s.r.o.Asekol s.r.o.Inisoft s.r.o.EKO-KOM a.s.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist