Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Cyklus seminářů o bioodpadu

02.01.2004  |  126× přečteno      vytisknout článek

Stávající legislativa, týkající se zemědělství jako velkého producenta bioodpadu, ukládá producentům bioodpadu tyto odpady neskládkovat, ale dále využívat.

Recyklace bioodpadu kompostováním je součástí koncepcí plánu odpadového hospodářství ČR. Regionální nezisková organizace ZERA, jejíž hlavní činností je vytvářet podmínky pro poradenskou, vzdělávací a koordinační činnost pro trvale udržitelný rozvoj venkova a využití krajiny, pořádá ve vazbě na program SAPARD cyklus vzdělávacích a informačních seminářů. Během nich budou proškoleni ekologičtí podnikatelé ČR ve znalosti systému recyklace bioodpadu technologií kontrolovaného mikrobiálního kompostování, kdy se vrací bioodpad a přebytečná travní biomasa zpět do zemědělství.

Stávající legislativa, týkající se zemědělství jako velkého producenta bioodpadu, zahrnuje \"nitrátovou\" směrnici Rady č.91/676/EHS, zákon č. 156/1998 Sb., o hnojivech, zákon č. 242/2000 Sb., o ekologickém zemědělství. Týká se však i ostatních příbuzných oborů, při nichž dochází k produkci bioodpadu. Tyto oblasti řeší především zákon č. 185/2001 Sb., o odpadech a směrnice Rady 31/99EC, o skládkování odpadů, které ukládají producentům bioodpadu tyto odpady neskládkovat, ale dále využívat jako surovinu.

Odborným školením v mikroregionech kraje Vysočina a regionálních centrech ekologického zemědělství ČR bude podpořena implementace právních předpisů v systému třídění komunálního odpadu a odpadu z údržby zeleně, snížení skládkování tohoto druhu odpadu a zavedení technologie pro recyklaci bioodpadu kompostováním. Semináře jsou určeny pro ekologické podnikatele, obce, mikroregiony, ekologické zemědělce a širokou odbornou veřejnost. Semináře proběhnou od prosince 2003 do května roku po celé České republice v několika hlavních okruzích, které mají za cíl seznámit obce a mikroregiony kraje Vysočina a celé ČR se základní legislativou a s jedním z možných způsobů využití bioodpadu - kompostováním, s praktickými dopady na třídění komunálního odpadu, snížení jeho skládkování a snížení finančních nákladů občanů a obcí na systém svozu a ukládání komunálních odpadů. Důraz je kladen na recyklaci bioodpadu technologií kontrolovaného mikrobiálního kompostování, což je investičně nenáročná technologie kompostování na volné ploše za využití traktorové techniky, vhodná ke vzniku malých regionálních kompostáren. Účastníci třídenních semináře na téma Technologie a praxe kontrolovaného mikrobiálního kompostování mohou získat certifikát odborníka kompostování. Všechny semináře jsou pro účastníky zdarma.


Bioodpad - systém třídění, svozu, recyklace a využití kompostu


7.1. Třebíč

9.1. Náměšť n/O

15.1. Gymnázium

22.1. Telč

29.1. Pelhřimov

30.1. Jaroměřice n. R.

6.2. Velká Bíteš

1.4. Polná

2.4. Chotěboř

11.5. Humpolec

Životní prostředí a bioodpad

14. 4. Olomouc

16.4. Ústí n/L

23.4. Ostrava

30.4. Pardubice

4. 5. Brno

7. 5. Plzeň

13.5. Javorník u Prahy

Recyklace organické hmoty v zemědělství

19.1. Č.Budějovice

5.2. Vimperk

13.2. Liberec

20.2. Šumperk

27.2. Pitín

4.3. Dalovice

Technologie a praxe kontrolovaného mikrobiálního kompostování (třídenní semináře)

16.- 17. 3. Náměšť n/O

6.- 8. 4. Náměšť n/O

Přesná místa konání a přihlášku naleznete na www.biom.cz
Zdroj: iHNed


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
EKO-KOM a.s.EKOLAMP s.r.o.Inisoft s.r.o.Asekol s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist