Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Třebíč - Za odpad hotově do konce ledna

12.01.2004  |  132× přečteno      vytisknout článek

Třebíč - Za odpad hotově do konce ledna

Před koncem minulého roku byla novelizována třebíčskými zastupiteli vyhláška, řešící také úhradu místního poplatku za komunální odpad, která je v platnosti již druhý rok. Důležitým rozhodnutím je skutečnost, že se pro letošní rok nemění výše tohoto poplatku, který činí nadále 360,- Kč na osobu a rok a je jedním z nejnižších v regionu.

     Ke změnám však došlo ve věci osvobození od poplatku pro vybranou skupinu osob. Ta se nyní rozšířila o osoby ve výkonu trestu po dobu výkonu trestu, osoby nezvěstné (tj. úředně prohlášené za nevěstné ode dne tohoto prohlášení) a osoby umístěné v léčebnách pro dlouhodobě nemocné a v psychiatrických léčebnách po dobu prokázaného pobytu v těchto zařízeních. Tyto osoby prokáží a doloží nárok na osvobození příslušnými listinami.

     Ostatní ustanovení zůstávají beze změn a občané, kteří se již jednou zaregistrovali, nemusí registraci nijak obnovovat. Je však nutno ve lhůtě třiceti dnů hlásit změny (např. úmrtí ap.) a nezapomenout přihlásit nově narozené děti nebo osoby přistěhované do Třebíče.

     Poplatek na rok 2004 mohou občané uhradit v hotovosti přímo u správce poplatku (Městský úřad, Karlovo náměstí 104/55) nebo prostřednictvím SIPO nebo bankovním převodem na účet města č. 19-329711/0100. Důležitá je skutečnost, že za domácnost lze poplatek odvádět společným zástupcem (plátcem), za rodinný nebo bytový dům potom vlastníkem nebo správcem. Poplatek se platí s účinností od 1. ledna 2004 a za příslušný kalendářní rok je v případě úhrady v hotovosti splatný do 31. ledna tohoto běžného roku.

     V případe úhrady v hotovosti na pokladně městského úřadu (Karlovo námětí 104/55) lze při částce vyšší jak 1.000,- Kč ročně zaplatit ve dvou splátkách do 31. ledna a do 30. září příslušného roku ve výši jedné poloviny z celkové roční úhrady. V případě úhrady prostřednictvím SIPO je poplatek odváděn čtvrtletně ve čtyřech stejných splátkách, vždy do konce druhého měsíce příslušného kalendářního čtvrtletí, za které je příslušná část poplatku placen. Vyplněný formulář s uvedeným číslem SIPO předávají občané na Městském úřadě Třebíč, odboru komunálních služeb. V případě úhrady formou převodu na účet může být poplatek vyrovnán čtvrtletně, pololetně nebo ročně.

Zdroj: www.tebicnews.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Inisoft s.r.o.EKO-KOM a.s.Asekol s.r.o.EKOLAMP s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist