Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Pátý ročník cyklu Odpadové dny

08.03.2004  |  124× přečteno      vytisknout článek

V letošním roce proběhne již pátý ročník cyklu Odpadové dny, úspěšného seriálu akcí zabývajících se odpadovým hospodářství.

Jroběhlé čtyři ročníky prokázaly, že konference tohoto typu mají i v přeplněných kalendářích akcí svůj smysl. V loňském roce navíc organizátoři - společnost Economia, a. s., a společnost EKO-KOM, a. s., zahájily novou formu spolupráce. Rozdělily si témata podle svého zaměření. AOS EKO-KOM, která má z podstaty svého fungování velmi blízko k městům a obcím, organizuje konferenci Odpady a obce. Ta proběhne v červnu v Hradci králové a bude se věnovat problematice komunálních odpadů.

Společnost Economia, a. s., jako vydavatel Hospodářských novin i našeho časopisu, se zaměří na konferenci Odpady a podniky spíše na hospodářskou sféru. Toto rozdělení se v loňském roce velmi osvědčilo.

Konference Odpady a obce je s téměř třemi sty účastníky a velmi nabitým programem jednou z největších akcí svého druhu u nás (jen by si zasloužila trochu laskavější počasí - červnová vedra, která panovala loni i předloni, jsou pro všechny velmi obtížná).

První ročník konference Odpady a podniky se setkal s velmi pozitivním ohlasem. Většina účastníků vyjádřila svou spokojenost a ochotu zúčastnit se příštího ročníku.

Popáté pro obce

Konference Odpady a obce, věnovaná komunálním otázkám odpadového hospodářství, proběhne na tradičním místě: v Kongresovém centrum ALDIS v Hradci Králové ve dnech 16. a 17. 6. 2004. Jako rámcová témata připravují organizátoři přednášky a diskusi nad plány odpadového hospodářství krajů a jejich vztahu k POH České republiky.

Rovněž bude zařazen pravidelný a ceněný blok o zpracování druhotných surovin, možnostech zpracování a využití vytříděných odpadů a aktuálním stavu u jednotlivých komodit: skla, směsných plastů, PET, směsného papíru, zkušenostech se sběrem nápojových kartonů atd.

Pozornost bude věnována také zpětnému odběru výrobků nebo cílené komunikaci s veřejností v oblasti odpadového hospodářství (příklady a ukázky z měst a obcí).

V letošním roce kromě tradičních bloků chystají organizátoři ze společnosti Eko-kom také nová témata a formy komunikace, které by měly dále obohatit program konference. V každém případě bude věnován větší podíl času odborným diskusím, které účastníci považují za velmi přínosné.

Podniky

Konference věnovaná problematice odpadů z hlediska podniků je v rámci Odpadových dnů zcela novým formátem. K myšlence pořádat konferenci tohoto zaměření vedl společnost Economia, a. s., zájem věnovat více pozornosti hospodářské problematice.

Při koncipování programu konference se v loňském roce podařilo najít průřezová témata, která jsou aktuální pro podnikatelskou sféru, ať jde o průmyslové podniky, firmy zabývající se velkoobchodem nebo podniky služeb: komplexní služby pro průmyslové podniky v oblasti odpadů a ochrany životního prostředí (outsourcing), manažerské systémy a zkušenosti z Evropské unie.

Letošní druhý ročníku konference, který proběhne 9. listopadu v Praze, by měl tato témata dále rozvinout a přidat k nim další: vstup a fungování v Evropské unii, s nímž v té době budou první zkušenosti, a příprava plánů odpadového hospodářství velkých původců ve vztahu k POH krajů.

Obě konference by se měly stát místem tříbení názorů, podrobných informací, obchodních kontaktů i odborných diskusí.

Bližší informace o obou akcích vám budeme průběžně přinášet jak na stránkách časopisu, tak v newsletteru. Stejně jako loni budou podrobnosti také zveřejněny na webových stránkách www.ekokom.cz a odpady.ihned.cz.


Odpadové dny 2004

pořádají EKO-KOM, a. s., a ECONOMIA, a. s.

Konference ODPADY a OBCE

16. a 17. června 2004

Kongresové centrum ALDIS

Hradec Králové

Konference ODPADY a PODNIKY

9. listopadu 2004

Praha

(místo konání bude upřesněno)


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
EKO-KOM a.s.Asekol s.r.o.EKOLAMP s.r.o.Inisoft s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist