Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Pardubické separační dvory

26.03.2004  |  135× přečteno      vytisknout článek

Pardubické separační dvory

Separační dvory

    Separační dvory jsou zařízení sloužící pardubickým občanům k bezplatnému odložení odpadu, který nelze uložit do běžných odpadových nádob. Dále je zde možno odložit odpad vytříděný z běžného domovního odpadu, který lze dále zpracovat, jako druhotnou surovinu (sklo, plasty, papír). Separační dvory pro tříděný odpad na území města Pardubic provozují Služby města Pardubic ve spolupráci s magistrátem.
    V separačních dvorech mohou občané v průběhu celého roku po předložení dokladu o úhradě poplatku za svoz domovního odpadu nebo předložení průkazu totožnosti zdarma odložit tyto druhy vytříděného odpadu do celkového objemu 200 litrů od občana za týden: sklo, plasty, kov a papír (pro lepší úložnost deformujte PET lahve), ostatní objemný odpad (starý nábytek, matrace, koberce, pračky…), kompostovatelný odpad (zeleň ze zahrádek, listí, větve a další dřevěný odpad), stavební a demoliční odpad (čistá stavební suť do 300 kg za měsíc, do stavební sutě nepatří eternit, plastové hmoty, novodurové trubky, kabely, železo, papír, dřevo a komunální odpad), olověné akumulátory, suché galvanické články, pneumatiky (z osobních automobilů bez disků), chladničky, mrazničky a televizory. Nebezpečný odpad (baterie, chemikálie, barvy) přijímají jen separační dvory Dražkovice a Hůrka.

Provoz separačních dvorů:

DRAŽKOVICE (areál SmP) pondělí, úterý, čtvrtek, pátek 6.30 - 15.00 (nebezp.odpad) středa 6.30 - 17.00
HURKA (areál SmP): úterý, čtvrtek 13.00 - 17.00 (nebezp. odpad) sobota 8.00 - 11.00
NEMOŠICE (areál SmP): úterý, čtvrtek 13.00 - 17.00 sobota 8.00 - 11.00
PARDUBIČKY (Průmyslová): úterý, čtvrtek 13.00 - 17.00 sobota 8.00 - 11.00
ROSICE (J. K. Tyla): pondělí, středa 13.00 - 17.00 sobota 8.00 - 11.00
OHRAZENICE (Pohránovská): pondělí, středa 13.00 - 17.00 sobota 8.00 - 11.00
SVÍTKOV (za areálem Plynostavu): pondělí, středa 14.00 - 17.00 sobota 8.00 - 11.00
 
    Na sběrné dvory je zakázáno odkládat odpad charakteru běžného komunálního odpadu z domácností, který nebude přijímán. Pro podnikatelské subjekty nabízíme možnost odevzdat odpad za úplatu v areálu SmP na překládací stanici v Dražkovicích. Rozmístění sběrných dvorů v rámci teritoria města, není nijak spádově závazné (s místem bydliště) a lze jejich služeb využívat dle potřeb občanů. Další informace o provozu separačních dvorů poskytnou Služby města Pardubic, tel. 040/6260835 , 0606 612403, odbor životního prostředí magistrátu, tel. 040/6859196.                (ožp)

ZDROJ: Magistrát města Pardubice


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Inisoft s.r.o.EKOLAMP s.r.o.Asekol s.r.o.EKO-KOM a.s.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist