Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Jubilejní pátý ročník Odpadových dnů

06.04.2004  |  zdroj: Odpady  |  129× přečteno      vytisknout článek

Úspěšný cyklus Odpadové dny se v letošním roce bude konat již po páté. Jeho náplň se za léta vytříbila.

V letošním roce opakují organizátoři cyklu - společnost Economia, a. s., jako vydavatel našeho časopisu a společnost EKO-KOM, a. s., úspěšné loňské schéma, kdy se témata polarizovala na \"komunální\" a \"podniková\".

Účastníkovi to přinese kvalitnější a specifičtější informování v té oblasti odpadového hospodářství, které ho zajímá.

Odpady a obce

Konference věnovaná hospodaření s komunálními odpady proběhne na tradičním místě: v Kongresovém centrum ALDIS v Hradci Králové ve dnech 16. a 17. 6. 2004. Konference bude mít jako jedno z nosných témat plánování v odpadovém hospodářství - v červnu již bude velmi aktuální dokončování plánů odpadového hospodářství krajů, proto se na konferenci očekává velká diskuse kolem jejich přípravy. Mohla by přinést vysvětlení ke sporným místům a problémům, které se v průběhu jejich přípravy objevily. Dalším tématem bude technické zajištění sběru, přepravy a úpravy odpadů a blok informací o nakládání s jednotlivými komoditami separovaných odpadů, včetně informací o cenách a trendech.

Vzhledem k tomu, že se situace po reformě státní správy dostává postupně do normálu a existují již relevantní zkušenosti z fungování nových úřadů, zařadili pořadatelé diskusní blok (nebo spíše \"kotel\") na téma státní správa vers. praxe v odpadovém hospodářství.

V souvislosti s reformou daňového systému bude jistě zajímavý také blok o ekonomice v odpadovém hospodářství obcí nebo potřebné téma o cílené komunikaci s veřejností v oblasti odpadového hospodářství.

Pro zájemce proběhnou dva semináře: o zálohování jako ekonomickém nástroji pro zpětný odběr a způsobech a formách komunikace s veřejností. Poprvé bude na konferenci vyhlášen vítěz soutěže obcí \"O křišťálovou popelnici.\"

Odpady a podniky

Konference věnovaná problematice odpadů v podnicích proběhla loni poprvé a setkala se s velmi příznivým ohlasem. Letos se bude konat dne 9. listopadu 2004 v Kongresovém centru Praha.

Při koncipování programu konference opět hledáme průřezová témata, která jsou aktuální pro podnikatelskou sféru, ať jde o průmyslové podniky, firmy zabývající se velkoobchodem nebo podniky služeb.

Obsahový koncept konference je rozdělen do několika samostatných bloků. V listopadu již budou k dispozici první zkušenosti z fungování uvnitř Evropské unie. Tyto zkušenosti by měly být hlavním tématem konference. S nimi chtějí organizátoři přinést maximum informací z fungování odpadového hospodářství v ostatních zemích Unie.

Jako další, stále se rozvíjející téma je outsourcing v odpadovém hospodářství a zavádění environmentálních manažerských systémů, integrovaná prevence, práce managementu životního prostředí v průmyslovém podniku nebo různé nástroje řízení. V neposlední řadě pak závažné téma plánů odpadového hospodářství velkých původců, které budou bezprostředně navazovat na POH krajů.

Bližší informace o obou akcích naleznete v přihlášce, která bude vložena v dubnovém čísle, a na webových stránkách www.ekokom.cz a odpady.ihned.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Inisoft s.r.o.Asekol s.r.o.EKO-KOM a.s.EKOLAMP s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist