Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Konference Odpady a obce má příznivý ohlas

07.06.2004  |  zdroj: Moderní obec  |  123× přečteno      vytisknout článek

Konference Odpady a obce, která je součástí cyklu Odpadové dny 2004, se uskuteční 16. - 17. června v Hradci Králové letos už popáté.

Jubileum je vhodným okamžikem k hodnocení minulých ročníků i k plánům do budoucna.

Za posledních pět let se toho v odpadovém hospodářství mnoho přihodilo - změnila se legislativa, vstoupili jsme do Evropské unie. Města i obce musí na všechny tyto změny reagovat: vyhovět novým nárokům a zajistit fungování svého odpadového hospodářství na vysoké úrovni. Naše konference by jim - stejně jako v posledních pěti letech - chtěla v této nelehké práci pomáhat.

Konference má příznivý ohlas, účastníci na ni jezdí již pravidelně, v kuloárech \"to pozitivně šumí\". Kromě toho máme i dobrou zpětnou vazbu - účastníci na konci loňského ročníku odpovídali na podrobnou anketu a její výsledky zohledňujeme při přípravách letošního jubilejního ročníku. Obecně se dá říci, že preferovali diskuse a výměny názorů před pouhými přednáškami. V tomto trendu bude letošní konference pokračovat. Upravili jsme program tak, aby na diskusi bylo dostatek času.

Hlavními tématy konference Odpady a obce bude plánování v odpadovém hospodářství (realizační programy k Plánu odpadového hospodářství ČR a zkušenosti z přípravy a financování krajských plánů), technické zajištění sběru, přepravy a úpravy odpadů (porovnání technických zařízení pro sběr jednotlivých složek odpadu, přeprava směsného komunálního odpadu na velké vzdálenosti, problematika sběrných dvorů jako součástí tříděného sběru nebo optimalizace velikostí svozových oblastí). V \"ekonomickém bloku\" se budeme věnovat například ekonomickým nástrojům pro zajištění zpětných odběrů nebo otázkám závislosti nákladovosti a účinnosti tříděného sběru odpadů. Praktické informace o cenách, nákladech a možnostech využití poskytne \"blok o nakládání s jednotlivými komoditami\" (včetně informací o trendech a cenách). Cílená komunikace s veřejností s důrazem na třídění odpadů bude prezentována na konkrétní ch příkladech zejména z krajů, měst a obcí.

Uvedená témata odpovídají požadavkům účastníků, jejichž zájem se obrací hlavně k ekonomice třídění odpadů nebo zpětných odběrů, možnostem a ekonomice zpracování druhotných surovin či bioodpadů.

Novinkou letošní konference bude vyhlášení soutěže pro obce O křišťálovou popelnici. Hlavním kritériem bude efektivnost systému odpadového hospodářství v obci. Věříme, že soutěž, která umožní obcím porovnat jejich systémy navzájem, podpoří efektivitu třídicích systémů včetně propagace moderních a účinných postupů.

Ve větší efektivitě systémů, komunikaci s veřejností a propagaci třídění vidíme budoucnost komunálního odpadového hospodářství. Touto cestou by se měla v příštích letech ubírat také konference Odpady a obce, jejímž mediálním partnerem jsou časopisy Moderní obec a Odpady.

Aktuální informace o konferenci naleznete na www.ekokom.cz. Zde také můžete vyplnit přihlášku.

AUTOR: Hana Hradecká
manažerka komunikace
Eko-kom, a. s.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.



Search
Partneři
EKOLAMP s.r.o.Inisoft s.r.o.Asekol s.r.o.EKO-KOM a.s.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>



Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist