Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Pozvánka na konferenci Nakládání s autovraky 2004

09.09.2004  |  139× přečteno      vytisknout článek

Konference se koná pod záštitou Ministerstva životního prostředí ČR.

Podrobné informace naleznete na www.bids.cz

 

3.11.2004

 

Hotel  Mövenpick, Mozartova 1, Praha 5        

 

 

Od 1. ledna 2007 ponese náklady na likvidaci kompletního vozidla s ukončenou životností převážně jeho výrobce či dovozce. Do roku 2006 je ČR  povinna zřídit na základě pravidel EU systém ekologické likvidace autovraků. Vznikne tak zcela nové odvětví zpracovatelského průmyslu s několikamiliardovým obratem  ročně.

Novela zákona č.185/2001 Sb. o odpadech ve znění zákona 188/2004 Sb. řeší celou řadu dosud sporných otázek, ale rozhodně ne všechny. Zákon se bude uvádět do praxe pomocí  Realizačního programu č. 4 -  nakládání s autovraky, který se stal jedním z nástrojů plnění Nařízení vlády č. 197/2003 Sb. k Plánu odpadového hospodářství ČR. Důležitou otázkou je, kolik subjektů se v rámci přechodného období zákonné novely (navrhovaných 18 měsíců) dokáže vyrovnat s novými legislativními a technickými požadavky na svá pracoviště a s ekonomickou efektivností zajišťovaných činností.
 

V pořadí druhé diskusní fórum na téma ,,Automobilový trh ČR po vstupu do EU,, s podtitulem Nakládání s autovraky 2004 vytvoří každoroční platformu pro setkání a výměnu názorů mezi představiteli státu, krajů, měst a obcí, výrobců a dovozců automobilů a zpracovatelů druhotných surovin v ČR i v zahraničí, ale i zástupci bank a pojišťoven, sféry základního i aplikovaného výzkumu, logistiky a výrobci moderních technologií. O tom, jak se s tímto problémem vyrovnávají v ostatních státech rozšířené EU a o možnostech zahraniční spolupráce bude možno diskutovat se zahraničními hosty konference.

 

Přednášející:

Iva Šedivá, Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR

Ivana Jirásková, Ministerstvo životního prostředí ČR

Tomáš Oliva, Ministerstvo životního prostředí ČR

Ivana Štrýchlová, Státní fond životního prostředí ČR

Milan Badal, Český institut pro akreditaci

Antonín Šípek, Sdružení automobilového průmyslu

Jana Komárová, Krajský úřad Středočeského kraje

Pavel Tunkl, Svaz dovozců automobilů

Josef Durdil, ECO trend s.r.o.

Emil Polívka, SUNEX, s.r.o.

Thomas Scherzberg, ProCon

Ivan Zuzula, Recyklačný fond SK

zástupci Ministerstva životného prostredia SK a Recyklačného fondu SK

 

Témata:

 

Legislativní změny významné pro oblast nakládání s autovraky

 

Možnosti financování projektů na podporu nakládání s autovraky  

 

Pravidla pro nově vytvářená sběrná a zpracovatelská místa

Převod novely zákona 185/2001 Sb. o odpadech ve znění zákona 188//2004 Sb. do praktického života – pohled dovozců a výrobců automobilů a poradenských společností

 

 

Zahraniční zkušenosti a možnosti mezinárodní spolupráce

 

 

Partneři                                                                        Mediální partneři

 

Citroën ČR, SUNEX                             Euro, Odpadové fórum, Enviweb


Související články


Poslední diskuse k článku - 1 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek
§ 37 odst. 3,4 zákona o odpadech v platném znění
§ 37 odst. 3 - obec nalezne opuštěné vozidlo - autovrak na svém území a po uplynutí 2 měsíců jej přemístí na vybrané parkoviště. Otázka zní : vzhledem k tomu, že opuštěné vozidlo přímo vybízí k rozebírání je mnohdy už zbytečné po ukončení této lhůty převážet zbytky autovraku na vybrané parkoviště, kde podle odst.4 se čeká další 2 měsíce na to zda se přihlásí vlastník. Ze zkušenosti, kdy je cena železa na vysoké úrovni je zřejmé, že na vybraná parkoviště by obec neumístila žádný autovrak, pouze zbytky sedaček, plastů a pod. Je tedy nutná dvouměsíční lhůta před odstraněním na vybrané parkoviště? Pokud se postupuje podle zákona 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích § 19 , odst. 4, je zde lhůta pouze dvouměsíční.
Děkuji za odpověď s pozdravem Eva Hlavsová
vloženo: 20.09.2004 11:29     vložil:  Eva Hlavsová Reagovat 
zobrazit všechny příspěvky

EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
EKO-KOM a.s.EKOLAMP s.r.o.Inisoft s.r.o.Asekol s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist