Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Konference pro odpady a podniky

25.10.2004  |  zdroj: Odpady  |  124× přečteno      vytisknout článek

Blíží se termín konání druhého ročníku naší konference Odpady a podniky, kterou pořádá v rámci cyklu Odpadové dny 2004 vydavatelství Economia, a. s., ve spolupráci se společností Eko-kom, a. s.

Konference se bude konat v úterý 9. listopadu 2004 v Komorním sále Kongresového centra Praha. Stejně jako v loňském prvním ročníku budeme největší pozornost věnovat zejména podnikové problematice. Při koncipování programu konference opět hledáme průřezová témata, která jsou aktuální pro podnikatelskou sféru, ať jde o průmyslové podniky, firmy zabývající se velkoobchodem nebo podniky služeb. Na prvním místě je proto seznámení s novými právními předpisy v odpadovém hospodářství (resp. novelami těch starých), i plány ministerstva životního prostředí na rozsáhlé změny v celé struktuře právní úpravy.

Zkušenost z Unie

Vzhledem k tomu, že jsme jaře tohoto roku vstoupili do Evropské unie, chtěli bychom na toto téma klást v programu zvláštní důraz. V bloku Financování budou odborníci z institutu IREAS informovat o strukturálních fondech EU, systém jejich podpory a řízení projektů. Na tuto přednášku naváže několik odborníků vlastními zkušenostmi se získáváním finanční podpory pro podniky, z realizace a řízení projektů i z vyjednávání s evropskou administrativou. V bloku vás také seznámíme s novou formou financování projektů, označovanou jako PPP - Public Private Partnerships, při níž se na financování projektů podílí jak privátní, tak komunální sféra. Tento v zahraničí poměrně často používaný způsob umožňuje snadnější získávání investičních prostředků.

V druhý blok konference je zaměřen na podnik jako původce odpadů. Přednáška s diskusí by měla přinést podstatné informace o novém metodickém pokynu pro vypracovávání plánu odpadového hospodářství podniků, který navazuje na POH krajů. Zvláštní pozornost bude věnována novele zákona o obalech a průmyslovým obalům. Rovněž bude představen projekt Ekoprofit, který ověřuje účinnost dobrovolných nástrojů ochrany životního prostředí pro politiku prevence a správného řízení malých a střeních podniků ČR ve vztahu k plnění cílů POH. Tohoto projektu se účastní 10 výrobních družstev z celé ČR.

Zajištění služeb

Ve třetím bloku se bude hovořit o zajišťování odpadového hospodářství podniků z vnějších zdrojů. Bude představen systém certifikace podniků v odpadovém hospodářství, který během roku své existence zaznamenal nečekaný rozvoj. Představí se rovněž několik firem zajišťujících komplexní služby.

U přednášek ve všech blocích je pamatováno na dostatečný prostor pro diskusi a otázky. Účastníci konference obdrží sborník na CD-ROM se všemi přednáškami a prezentacemi. Podrobné a aktualizované informace o konferenci naleznete na webových stránkách časopisu (www.odpady.ihned.cz).

AUTOR: Jarmila Šťastná,
šéfredaktorka časopisu Odpady


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
EKO-KOM a.s.EKOLAMP s.r.o.Asekol s.r.o.Inisoft s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist