Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

VaV - Stanovení procenta recyklace pneumatik ve vazbě na technické a ekonomické možnosti získaných produktů

18.01.2005  |  zdroj: MŽP  |  132× přečteno      vytisknout článek

Výzkumný projekt VaV/720/4/03 „Stanovení procenta recyklace pneumatik ve vazbě na technické a ekonomické možnosti získaných produktů“ byl řešen společností ECO trend, s.r.o. v letech 2003-2004.

Předmětem řešení byl výzkum možností materiálového využití pneumatik a stanovení míry jejich recyklace na základě analýzy technických a ekonomických podmínek zpracování a možností uplatnění získaných produktů. Výsledky řešení výzkumného projektu budou podkladem pro rozhodování o uplatnění navržených nástrojů, ekonomických, administrativních či jiných v této oblasti odpadového hospodářství. Důležitým předpokladem vlastního řešení výzkumného projektu je stanovení strategických směrů a cílů v oblasti nakládání s použitými pneumatikami. Přistup k řešení výzkumného projektu byl zadavatelem konkretizován ve třech základních cílech řešení. Jedná se o:

· Navržení systému sběru a zpracování použitých pneumatik tak, aby naplňoval požadavky jejich využití 60 % (80 %) hmotnostních z ročního množství uvedeného na trh v ČR do roku 2006 (2012).
· Stanovení optimálního podílu recyklace použitých pneumatik v rámci navrženého systému na základě analýzy technických a ekonomických možností zpracování a uplatnění získaných produktů.
· Identifikace vhodných technologií zpracování opotřebených pneumatik s návrhem na jejich lokalizaci v podmínkách ČR.

V rámci řešení projektu se podařilo řešitelskému týmu splnit všechny cíle výzkumného projektu a projekt byl zadavatelem v prosinci roku 2004 přijat. Celkové řešení projektu respektuje základní podmínky stanovené zadavatelem a průběh řešení projektu je v souladu s věcným i časovým harmonogramem řešení projektu a projekt se stal jedním z důležitých podkladů pro zpracování situační zprávy Realizačního programu pro pneumatiky.

Zkrácená verze projektu je rozčleněna v souladu s celkovou strukturou závěrečné zprávy projektu na dvě části:

Oddíl I (pdf, 1132 kB) který je analytickou částí výzkumného projektu sumarizující hlavní podkladové materiály a podmínky pro návrh systému a

Oddíl II (pdf , 798 kB) – vlastní návrh systému nakládání s pneumatikami v ČR a přístup k vypracování tohoto návrhu.


Projekt: VaV 720/4/03 „Stanovení procenta recyklace pneumatik ve vazbě na technické a ekonomické možnosti získaných produktů“

Nositel projektu: ECO trend s.r.o.
Štětkova 18
140 68 Praha 4
www.ecotrend.cz

Doba řešení: 2003-2004


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Inisoft s.r.o.Asekol s.r.o.EKO-KOM a.s.EKOLAMP s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist