Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Jubilejní, desátý ročník konference Recycling

28.01.2005  |  zdroj: Odpady  |  123× přečteno      vytisknout článek

Asociace pro rozvoj recyklace stavebních materiálů v ČR pořádá ve spolupráci s Federation Internationale du Recyclage a Vysokým učením technickým v Brně konferenci Recycling 2005.

Jubilejní 10. ročník mezinárodní konference se koná 10. a 11. března 2005 na tradičním místě, v hotelu Santon u Brněnské přehrady, s podtitulem "Možnosti a perspektivy recyklace stavebních odpadů jako zdroje plnohodnotných surovin. Setkání je určeno především pro provozovatele recyklačních linek (výrobce stavebních recyklátů), orgány státní správy a místní samosprávy s působností v oboru životní prostředí a stavební řízení, výrobce a dodavatele recyklačních linek a technologií, stavební projektanty, investory a stavební firmy využívající recykláty a firmy zabývajícími se sběrem odpadů.

Tematicky se konference zaměří na několik hlavních okruhů:

Legislativní otázky v recyklaci minerálních stavebních odpadů. Vliv a účinnost "Metodického pokynu MŽP k nakládání s odpady ze stavební výroby a s odpady z rekonstrukcí a odstraňování staveb" na rozvoj recyklace SDO.

Význam a postavení recyklace stavebních a demoličních odpadů v Plánech odpadového hospodářství ČR a krajů a v rámci tvorby "Realizačního programu ČR" pro nakládání s touto komoditou.

Proces certifikace recyklátů z inertních minerálních materiálů.

Vliv zpracování stavebních odpadů na životní prostředí.

Chemické hodnocení stavebních odpadů a vliv na životní prostředí.

Posuzování vlastností recyklátů a řízení jejich jakosti ve vztahu k jejich následnému využití ve stavební výrobě.

Možnosti využití recyklátů při výrobě stavebních hmot a konstrukčních stavebních prvků.

Recyklace komunikací (vozovky, železniční lože), použití recyklátů v různých konstrukčních vrstvách.

Technologická zařízení pro recyklaci stavebních odpadů: separace, drcení, třídění, vývoj, výroba a nasazení.

Možnosti průmyslu těžby a zpracování kamene v recyklaci stavebních materiálů.

Ekologické a ekonomické aspekty recyklace stavebních odpadů.

Po celou dobu průběhu semináře bude probíhat v předsálí přednáškového sálu prezentační výstavka firem, zabývajících se recyklací stavebních sutí, výrobou strojů a zařízení pro recyklaci, příp. činnostmi s ní souvisejícími.

Garantem akce je doc. Ing. Miroslav Škopán, CSc., prezident ARSM, e-mail: skopan@udt.fme.vutbr.cz, www.arsm.cz.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
EKOLAMP s.r.o.Inisoft s.r.o.Asekol s.r.o.EKO-KOM a.s.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist