Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Termíny hlášení

02.02.2005  |  zdroj: Odpady  |  124× přečteno      vytisknout článek

Původci odpadů a oprávněné osoby posílají Hlášení o produkci a nakládání s odpady (příloha č. 20 vyhlášky č. 383/2001 Sb.) příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností (pokud splní množstevního limit).

Obce jako původci odpadů posílají Hlášení podle přílohy č. 21 vyhlášky č. 383/2001 Sb. příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností.

Provozovatelé skládek posílají údaje o stavu vytvořené finanční rezervy k 31. 12. příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností.

Do 31.3. každého roku:

Povinná osoba posílá MŽP Hlášení o plnění povinnosti zpětného odběru (příloha č. 19 vyhlášky č. 383/2001 Sb.) za uplynulý kalendářní rok.

Do 30. 4. každého roku:

Obecní úřad obce s rozšířenou působností posílá MŽP

- evidenci o produkci a nakládání s odpady (zpracované přílohy č. 20 a 21 vyhlášky č. 383/2001 Sb.),

- evidenci všech provozovaných zařízení na jeho území (zpracované přílohy č. 22 až 24 vyhlášky č. 383/2001 Sb.),

- evidenci všech vydaných souhlasů a rozhodnutí (příloha č. 25 vyhlášky č. 383/2001 Sb.),

- evidenci všech provozovaných zařízení na jeho území podle § 14 odst. 2 zákona o odpadech, tj. o zařízeních, která nejsou určena k nakládání s odpady, ale v nichž jsou využívány odpady, splňující požadavky pro vstupní suroviny.

Krajský úřad posílá MŽP evidenci jimi vydaných souhlasů a rozhodnutí (příloha č. 25 vyhlášky č. 383/2001 Sb.).

Do 2 měsíců od zahájení nebo ukončení provozu zařízení

Provozovatelé zařízení k využívání nebo odstraňování odpadů a provozovatelé zařízení uvedených v § 14 odst. 2 posílají údaje příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností.

Obce posílají obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností údaje o shromažďovacích místech nebezpečných odpadů a sběrových místech a skladech odpadů.

Osoby oprávněné ke sběru nebo výkupu odpadů posílají údaje shromažďovacích místech nebezpečných odpadů a sběrových místech a skladech odpadů příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
EKO-KOM a.s.Inisoft s.r.o.Asekol s.r.o.EKOLAMP s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist