Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Obce se chystají na "svou" konferenci

25.05.2005  |  zdroj: Odpady  |  124× přečteno      vytisknout článek

Šestý ročník konference Odpady a obce proběhne už příští měsíc: 15. - 16. června v konferenčním centru Aldis v Hradci Králové.

Konference, jejímž hlavním pořadatelem je AOS Eko-kom, a. s., má jako nosné téma povinnosti obcí při nakládání s komunálním odpadem (možnosti, nové příležitosti a postupy, zkušenosti z praxe) a další související témata, jako je zajištění zpětných odběrů nebo nakládání s biologicky rozložitelným odpadem.

NOSNÁ TÉMATA

V bloku "Povinnosti obcí" zazní přednášky zástupců Ministerstva životního prostředí o právech a povinnostech obcí a současné i plánované legislativě. Zástupci ministerstva i krajských úřadů budou hovořit o plánech odpadového hospodářství původců samostatně i ve vazbě na kraj, reálných požadavcích na zpracovatele i úskalích přípravy POH. Bude představen metodický pokyn pro zpracování POH a zdroje dat pro zpracování. Spektrum doplní zkušenosti z obcí a informace o evidenci odpadů z hlediska výstupů pro obce a původce, statistice a ekonomice OH v obcích.

Další blok konference se bude věnovat zpracování využitelných separovaných surovin, systému na jejich získávání. Tradiční, a vždy zajímavá je informace zpracovatelů o aktuální situaci na trhu druhotných surovin, zejména plastů, skla, papíru a nápojových kartonů. V rámci bloku o zpětném odběru vybraných výrobků proběhnou přednášky a diskuse o budování systémů pro zpětný odběr a jejich financování a výkonnosti, nebo odpovědnosti účastníků systému.

Jedním z klíčových témat konference bude komunikace v odpadovém hospodářství, kde budou představeny výsledky celorepublikové kampaně AOS Eko-kom, a. s., na podporu třídění a porovnání průzkumů veřejného mínění v krajích. Program konference dovrší téma biologicky rozložitelných odpadů, které jsou v současnosti nosným tématem odpadového hospodářství obcí a měst. Praktické zkušenosti z budování kompostáren nebo zavádění separovanho sběru bioodpadu ve městech s různými typy zástavby doplní informace o systémech fungujících v zahraničí.

KŘIŠŤÁLOVÁ POPELNICE

Na večerním společenském setkání v rámci konference bude vyhlášen vítěz soutěže o Křišťálovou popelnici. Cena bude udělena obci, která nejvíce pokročila v rozvoji systému tříděného odpadu. Mezi kritéria patří například výtěžnost tříděného sběru za rok 2004 (nad průměr ČR), hustota sběrné sítě a efektivita jejího využití. Základní hodnocení bude provedeno na základě údajů systému Eko-kom, a. s., který cenu uděluje.

Ačkoliv je program konference tradičně hodně nabitý, organizátoři slibují, že letos bude dost prostoru a času na diskuse, které účastníci považují za velmi důležitou součást profesionálních setkání.

Minulých šest ročníků konference Odpady a obce potvrdilo, že jde o setkání se zcela mimořádným informačním potenciálem. Proto také rok od roku roste počet účastníků - toto pracovní setkání "odpadářů" dává podněty na celý další rok.

Aktuální informace o konferenci Odpady a obce naleznete na www.ekokom.cz. Zde můžete také vyplnit přihlášku. Případné dotazy vám zodpoví Martina Stejskalová (stejskalova@ekokom.cz) nebo na telefonním čísle 729 848 301.

Konference Odpady a obce je součástí cyklu Odpadové dny 2005, který pořádají společnosti Eko-kom, a. s. , a Economia, a. s. Druhou akcí cyklu bude konference Odpady a podniky, která proběhne 10. listopadu v Kongresovém centru Praha.


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Asekol s.r.o.EKOLAMP s.r.o.EKO-KOM a.s.Inisoft s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist