Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Výběrové řízení určí kdo se bude starat o nebezpečný odpad

02.09.2005  |  132× přečteno      vytisknout článek

Výběrové řízení určí kdo se bude starat o nebezpečný odpad

O tom, kdo se bude v Praze starat o nakládání s nebezpečnými složkami komunálního odpadu, rozhodnou dvě výběrové řízení. Město tuto službu zadá jako veřejné zakázky v otevřeném zadávacím řízení. Dnes o tom rozhodla městská rada, která současně schválila návrh oznámení zadávacího řízení a zadávací dokumentaci veřejné zakázky "Tříděný sběr, svoz, využívání a odstraňování některých nebezpečných složek komunálního odpadu na území hl.m. Prahy". Odbor infrastruktury magistrátu nyní zadávací řízení vyhlásí a do poloviny letošního prosince chtějí mít radní na stole návrh, komu veřejné zakázky přidělit.

„Zakázka by měla být přidělena na čtyřiadvacet měsíců. Partner, kterého si město vybere, bude od počátku příštího roku zajišťovat sběr nebezpečného odpadu v mobilních i stabilních sběrnách. I likvidaci vytříděného odpadu“, uvedl radní Miloš Gregar. Jak upřesnil, princip sběru nebezpečného odpadu se měnit nebude, zůstávají jak stabilní sběrny, tak sběr prostřednictvím mobilních sběren a pravidelných svozových linek, ale upřesňují se podmínky a pravidla zacházení s tímto odpadem.

Podmínky definuje zadání soutěže následovně.

Stabilní sběr
Provozováno bude 21 – 30 stabilních sběrných míst (včetně 9 míst v rámci sběrných dvorů města). Stabilní sběrná místa budou zajištěna na základě dohody mezi městem (OIM MHMP) a provozovateli těchto stabilních sběrných míst.

Mobilní sběr
V rámci mobilního sběru odpadu bude zajištěno 250 tras ročně – v lokalitách, které nebudou pokrývat stabilní sběrná místa.

Množství nebezpečných odpadů
Celkem lze předpokládat vytřídění – předání k využití nebo odstranění maximálně 900 tis. kg nebezpečných odpadů (cca 0,4 kg na obyvatele za 1 rok).

Náklady
Celkové předpokládané náklady na realizaci této zakázky činí cca 12 mil. Kč.

Součástí systému je také sběr a svoz nepoužitelných léčiv z lékáren na území hl. m. Prahy, jejich využívání a odstraňování. A sběr a svoz přenosných baterií z míst zpětného odběru na území Prahy.

Sběr léků a rtuťových teploměrů
Bude zajištěna obsluha až 300 lékáren na území města. Uchazeč zajistí obsluhu lékáren minimálně 6x za rok a dále dle potřeby dispečinkovým způsobem. Podle výsledků minulých lze předpokládat, že Pražané ročně odevzdají až 41 tis. kilogramů léků – maximálně 82 tis. kilogramů (cca 0,03 kg na obyvatele za 1 rok).

Sběr použitých přenosných baterií

Zpětný odběr bude zajišťovat plnění vyplývající z Dohody o spolupráci při zajištění zpětného odběru přenosných baterií uzavřené mezi hl. m. Prahou a společností ECOBAT s.r.o. .

Bude zajištěna obsluha až 550 míst zpětného odběru na území města. Uchazeč zajistí obsluhu míst zpětného odběru min. 3x za rok a dále dle potřeby dispečinkovým způsobem. Maximálně bude provedeno 3 800 obsluh.

Podle výsledků minulých lez lze předpokládat, že bude ročně odevzdáno cca 8 tis. kg – maximálně 16 tis. kg (cca 0,006 kg na obyvatele za 1 rok). Přenosné baterie budou předány k využití nebo odstranění, které je bez nároku na finanční spoluúčast města. Zajišťuje společnost ECOBAT s.r.o.

Náklady
Celkové předpokládané náklady na realizaci této zakázky činí cca 3,5 mil. Kč.

Zdroj: wwww.Stalose.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Asekol s.r.o.Inisoft s.r.o.EKO-KOM a.s.EKOLAMP s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist