Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Konference Odpady a podniky jde do nových oblastí

29.09.2005  |  zdroj: Odpady  |  125× přečteno      vytisknout článek

Třetí ročník konference Odpady a podniky bude také letos hledat průřezová témata.

Prvním z nich bude implementace zákona o integrované prevenci a její dopady do praxe.
S prezentací problematiky integrovaného registru znečišťování, centrální ohlašovny a integrované prevence vystoupí Ing. Bc. Jan Maršák, vedoucí oddělení IPPC na Ministerstvu životního prostředí.
Ing. Jan Gemrich z Výzkumného ústavu maltovin a Ing. Petr Honskus (SPF Group, v.o.s.) budou hovořit o svých zkušenostech a o problémech, s nimiž se setkali při řešení projektů integrované prevence.
MUDr. Miroslav Šuta seznámí účastníky s problematikou nové chemické legislativy REACH: východiska, implementace, dopady do praxe. Na závěr prvního tématu bude zástupce Svazu průmyslu a dopravy referovat o iniciativě Svazu na změnu ekologické legislativy tak, aby vytvořila příznivější podnikatelské prostředí.


Druhý blok konference se bude věnovat Plánům odpadového hospodářství velkých původců, zejména jejich praktickým aspektům. Zástupci krajských úřadů seznámí se svými zkušenostmi z práce nad POH původců, které by v listopadu už vesměs měly být hotovy.
Ing. Kvítek ze společnosti Inisoft se bude věnovat spíše problematickým bodům přípravy metodického pokynu pro POH.
V závěrečném bloku, zaměřeném na "servisní služby" v odpadovém hospodářství, bude mít přednášku Ing. Jiřina Vyštejnová (Envifinance, s.r.o.) o možnostech financování projektů pro odpadové hospodářství.
Na konferenci bude rovněž prezentován systém certifikace firem v OH, jak ho připravuje AOS Eko-kom, a.s., s cílem podpořit zvyšování kvality odpadářských služeb pro své klienty.
Loňský druhý ročník konference se setkal s velmi příznivým ohlasem. Doufám, že to bude u tohoto ročníku podobné a setkáme se v hojném počtu počátkem listopadu v Praze.

J a rmi l a   Š ť a s t n á
š é f r e d a k t o r k a   č a s o p i s u   O d p a d y

více informací naleznete na www.ihned.cz/odpadovedny,


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Inisoft s.r.o.EKO-KOM a.s.Asekol s.r.o.EKOLAMP s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist