Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Postoje obyvatel ČR k energetickým zdrojům a k třídění odpadů - CEUM 2006

14.06.2006  |  128× přečteno      vytisknout článek

Postoje obyvatel ČR k energetickým zdrojům a k třídění odpadů - CEUM 2006 Domácnosti rozdílně vnímají kvalitu dodávek energií a jejich cenu – s kvalitou dodávek je většina lidí spokojena, ale spokojenost s cenou klesla. S cenou elektřiny je v letošním roce nespokojeno dokonce 71 % obyvatel ČR.

Během posledních 3 let se nepodařilo přimět více obyvatel ČR k tomu, aby třídili odpad, alespoň občas třídí odpad téměř 3/4 obyvatel.
Stále přetrvává nízké povědomí o tom, co se děje s tříděným odpadem a téměř polovina obyvatel ČR považuje předkládané informace o třídění odpadů ve městě za nedostatečné.

Společnost Factum Invenio v letošním roce realizovala další vlnu výzkum trhu typu business-to-consumer, zaměřeného na maloodběratele – domácnosti s názvem „Central Europe Utility Market 2006“ (dále CEUM). Výzkum realizujeme od roku 2003 a respondenti jsou vybíráni kvótním způsobem (tedy na základě demografických dat podle pohlaví, věku, vzdělání a regionu). Celkem bylo v letošním šetření dotázáno 1002 lidí a jedná se o reprezentativní vzorek populace ČR.

Výstupem výzkumu je volně prodejná studie, která mapuje následující témata za celou ČR i za jednotlivé kraje:
- využívání jednotlivých energetických zdrojů pro topení, vaření, svícení a ohřev vody,
- zdroje dodávek vody,
- spokojenost domácností s dodavateli elektřiny, plynu, tepla a vody,
- spokojenost domácností s kvalitou dodávek elektřiny, plynu, tepla a vody,
- spokojenost domácností s cenou elektřiny, plynu, tepla a vody,
- pověst dodavatelů elektřiny, plynu, tepla a vody,
- třídění odpadů,
- hodnocení poskytování informací v oblasti třídění odpadů,
- hodnocení četnosti svozu tříděných odpadů,
- hodnocení počtu nádob na směsný odpad,
- spokojenost s komunálními službami.

Spokojenost s cenou elektřiny
Podíl lidí, kteří jsou s cenou elektřiny nespokojeni narůstá, letos jsou to už více jak dvě třetiny.

Třídění odpadu a informovanost veřejnosti
Vždy třídí v České republice odpady 38 % obyvatel. Dále 37 % obyvatel třídí odpady občas a 26 % je netřídí vůbec. Oproti šetření v roce 2004 a 2005 zde došlo k mírnému snížení počtu lidí, kteří se řadí mezi ty, kteří pravidelně třídí odpad.
„Lidé považují informace v oblasti třídění odpadů ve městě za nedostatečné,“ tvrdí Soňa Machová, Project Manager společnosti Factum Invenio.
Spíše nedostačující jsou pro 33 % obyvatel a pro 14 % jsou dokonce rozhodně nedostačující – stejné zjištění jako v roce 2005.

GRAF- V PDF DOKUMENTU KE STAŽENÍ

Zdroj / Podrobnější informace:
FACTUM INVENIO
Soňa Machová
Project Manager
tel.: 420 224 805 660
e-mail: a>machova@factum.cz
www: www.factum.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Asekol s.r.o.EKOLAMP s.r.o.EKO-KOM a.s.Inisoft s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist