Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Odpadáři se budou vzdělávat.

16.04.2007  |  130× přečteno      vytisknout článek

Odpadáři se budou vzdělávat.

Desítky lidí absolvují školení na téma odpadové hospodářství financované Evropským sociálním fondem.

V pondělí 16. 4. bude v hotelu Ve dvoře ve Spáleném Poříčí zahájeno týdenní školení několika desítek lidí na téma odpadové hospodářství. Akce je součástí projektu „Vzdělávání a spolupráce v odpadovém hospodářství“ (zkrácená verze plného názvu projektu), jehož cílem je podpora rozvoje odpadového hospodářství v zapojených obcích v Plzeňském a Jihočeském kraji. Nositelem projektu je CZ Biom – České sdružení pro biomasu, které jako jednu z cest pro udržitelný rozvoj odpadového hospodářství spatřuje v aktivním vzdělávání a spolupráci. Ve vzájemné spolupráci s firmou Ing. Pavel Novák, která je hlavním odborným partnerem projektu, proto sdružení připravilo pro zapojené obce a města rozsáhlý vzdělávací program. Je sestaven ze čtyř samostatných týdenních bloků školení, přičemž každý z nich je věnován určitému tématu. V průběhu školení účastníci získají komplexní přehled o aktuálním stavu a vývoji v oboru a zároveň možnost připravit konkrétní opatření ke zlepšení systému nakládání s odpady ve vlastních obcích. Na 1. blok školení, který se v lednu 2007 zaměřil na „Techniky prevence a shromažďování odpadů v obcích“ nyní naváže 2. blok s ústředním tématem „Plánování a ekonomika odpadového hospodářství v obcích“. Účastníci školení tak získají informace k zásadním tématům z každodenní praxe, např. jak aktivně pracovat s plány odpadového hospodářství na úrovni obcí a jak lze optimalizovat ekonomiku nakládání s odpady, zejména s důrazem na aktivní třídění odpadů. Informace budou účastníkům předány nejen na teoretické úrovni, ale i na základě praktických zkušeností prostřednictvím odborných lektorů z firmy Ing. Pavel Novák, Regionální rozvojové agentury Plzeňského kraje, o.p.s., společnosti Ekodepon a dalších. Cenné praktické poznatky zajistí účastníkům školení rovněž exkurze na zařízení určená k nakládání s odpady. Na místě si budou moci ověřit fungování řízené skládky odpadů v lokalitě Vysoká, včetně jímání skládkového plynu a výroby obnovitelné energie, dále provoz místní kompostárny na zpracování biologicky rozložitelných odpadů a také sběrného dvora odpadů ve městě Dobřany, určeného především k třídění nebezpečných a velkoobjemových odpadů. Praktickým přínosem bude rovněž prezentace závěrů jejich první samostatné odborné práce, ve které vyhodnocovali stav odpadového hospodářství ve svém městě a možnost porovnání a konzultace těchto závěrů s odbornými lektory. Zbývající dva bloky školení se uskuteční opět ve Spáleném Poříčí v průběhu června 2007 a v lednu 2008. V návaznosti na výstupy ze školení se ve všech zapojených obcích budou realizovat praktické pilotní projekty se zaměřením na informační kampaně pro občany.

http://www.cestyplzenskehokraje.cz


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
EKO-KOM a.s.Asekol s.r.o.Inisoft s.r.o.EKOLAMP s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist