Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Komunální odpady v praxi 2007

08.11.2007  |  127× přečteno      vytisknout článek

Komunální odpady v praxi 2007 Tradiční seminář ke zvýšení informovanosti v problematice odpadového hospodářství pořádaný pro všechny obce s rozšířenou působností, pověřené obce a nejvýznamnější svozové firmy zabývající se komunálními odpady v kraji Vysočina se uskutečnil v Hrotovicích na začátku listopadu.

Na úvod semináře přítomné přivítali Pavel Hájek, náměstek hejtmana a Jan Joneš, vedoucí odboru životního prostředí. S programem semináře zúčastněné seznámila a v roli moderátorky obou dnů se představila Pavla Bendová, vedoucí oddělení technické ochrany ŽP, která poté zahájila blok prezentací informacemi o letošním projektu kraje Vysočina se společností EKO-KOM, a.s. Dílčím cílem projektu byl i průzkum veřejného mínění, který mapoval vývoj v oblasti třídění komunálních odpadů za období 2004 –2007 a jehož výsledky představil zpracovatel průzkumu Jiří Remr ze společnosti MARKENT s.r.o.

Zástupkyně společnosti EKO-KOM, a.s. Jana Krčmářová a Martina Vrbová referovaly o spolupráci s obcemi, systémech svozu v kraji a o problematice zálohových plateb u obalů. V dalších prezentacích zazněly informace o plnění dalších dílčích cílů krajského projektu, Krajské komunikační kampani k problematice třídění využitelných složek obalů a zpětného odběru elektrozařízení a soutěži obcí „My třídíme nejlépe“.

V odpoledním bloku přednášek byly předány informace o plnění Plánu odpadového hospodářství kraje Vysočina, indikátorech a nové legislativě odpadového hospodářství a zástupci měst Havlíčkův Brod a Pacov prezentovali své projekty z oblasti environmentální osvěty a výstavby kompostárny.

Druhý den semináře byl ve znamení dotací do odpadového hospodářství. Prezentace se týkaly finančních nástrojů kraje i Evropské unie a předkladatelé žádostí do 1. Výzvy Operačního programu Životní prostředí pohovořili o praktických zkušenostech se zpracováváním žádostí.

Seminář se setkal s kladným ohlasem ze strany posluchačů, organizace ze strany realizátora školení společnosti ESKO-T s.r.o. byla bezchybná. Akce se uskutečnila pod finanční záštitou společného projektu kraje Vysočina se společností EKO-KOM, a.s.

Eva Navrátilová, odbor životního prostředí, tel.: 564 602 522


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
Inisoft s.r.o.EKO-KOM a.s.EKOLAMP s.r.o.Asekol s.r.o.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist