Přidat EnviWeb k oblíbeným odkazům
RSS kanályMobilní verze EnviWeb.cz

Pozvánka na seminář Aktuální zkušenosti z přípravy projektu pro Operační program životní prostředí, priorita nakládání s odpady

04.02.2008  |  130× přečteno      vytisknout článek

Konzultační seminář se uskuteční 11. března 2008

Místo konání
Osadní 26, Praha 7 Holešovice
zasedací místnost, 2. patro

Hlavní otázky semináře:
· Které projekty obcí a firem v NAKLÁDÁNÍ S ODPADY mohou získat podporu z OPŽP až 90% uznatelných nákladů, a kdy na tuto míru podpory může dosáhnout každý způsobilý žadatel?
· Jakou formu podpory zvolit pro projekt v OPŽP na úseku NAKLÁDÁNÍ S ODPADY s ohledem na problematiku veřejné podpory?
· U kterých projektů může soukromá společnost získat pro projekt NAKLÁDÁNÍ S ODPADY stejnou nebo vyšší podporu, než veřejný subjekt?
· Jaká jsou hlavní rizika časového harmonogramu přípravy projektu pro NAKLÁDÁNÍ S ODPADY ve vztahu k procedurám a termínům OPŽP?
· Které parametry projektu jsou rozhodující pro nastavení finanční analýzy na maximální míru podpory projektu pro NAKLÁDÁNÍ S ODPADY v OPŽP a jaká to má úskalí?
· Jak předejít průtahům při přípravě projektů na úseku NAKLÁDÁNÍ S ODPADY v OPŽP z pohledu územní a projekční přípravy?
 
PROGRAM SEMINÁŘE
„Aktuální zkušenosti z přípravy projektu pro Operační program životní prostředí, priorita nakládání s odpady“, konaného 11. března 2008 v Praze 7 Holešovicích

09.00 Prezence účastníků
09.30 – 10:45 · Obecně o OPŽP, priorita nakládání s odpady (priorita 4)· Míra podpory v závislosti na typu projektu· Specifika jednotlivých typů podpory (veřejná podpora, de minimis)· Projektový diagram přípravy projektu pro OPŽP (věcné a časové hledisko)
10:45 – 11:00 Přestávka na kávu
11:00 – 12:30 · Územní a projekční příprava · Příprava žádosti pro OPŽP, priorita 4 · Finanční analýza pro prioritu 4
12.30 – 13.30 Oběd
13.30 – 14.30 · Činnosti od podání žádosti do zahájení čerpání podpory (zkrácený přehled) · Případová studie přípravy žádosti (studie, pozemky, DÚR, územní řízení, položkový rozpočet, zajištění ekonomických údajů a prohlášení žadatele, vyjádření KÚ a ČIŽP)· Příklad vyplňování žádosti v prostředí Bene-Fill
14:30 – 14:45 Přestávka na kávu
14:45 – 15:45 · Příklad finanční analýzy zjednodušené· Příklad finanční analýzy komplexní
15.45 – 16.00 · Diskuse a závěr semináře
· Pracovní materiály semináře obdrží účastníci při prezenci
· Diskuse je otevřená dalším aktuálním otázkám na základě Vašich požadavků, které, prosíme, zašlete e-mailem. Zaslání dotazů a námětů na doplnění témat programu v předstihu umožní lektorům připravit se předem a zahrnout Vaše podněty do prezentací.
· Seminář se koná v areálu Osadní 26, Praha 7. Detailní instrukce k dopravě na místo semináře a ubytování obdrží přihlášení účastníci e-mailem, případně poštou/faxem. Další informace k semináři rádi zodpoví odborný a organizační garanti semináře (kontakt viz níže)

Odborný garant semináře: Ing. Pavel Novák, e-mail: ing.pavel.novak@o2active.cz, tel.: 603 161 021
Organizační garant: Ing. Andrea Kabrnová, e-mail: a.kabrnova@atlas.cz, tel./fax: 220 800 740


Související články


Poslední diskuse k článku - 0 příspěvků celkem

přidej nový příspěvek

Zatím žádný příspěvek
můžete na tento článek reagovat jako první...


EnviWeb s.r.o. neručí a nenese zodpovědnost za obsah diskusních příspěvků, diskuse nemoderuje ani nerediguje. Diskusní příspěvky vyjadřují názor jejich autorů. EnviWeb s.r.o. si vyhrazuje právo odstraňovat diskusní příspěvky, a to zejména takové, které odporují dobrým mravům, porušují platné zákony ČR, poškozují dobré jméno serveru nebo obsahují neplacenou reklamu. Diskuse NEJSOU určeny pro dotazy na autory článků nebo redaktory EnviWebu.Search
Partneři
EKOLAMP s.r.o.Asekol s.r.o.Inisoft s.r.o.EKO-KOM a.s.
ZmapujTo.cz
Fandíme EnviWebu
Výrobky a služby pro životní prostředí
Výrobky a služby pro životní prostředí
Partnerské časopisy
<< Předchozí Následující >>Doporučujeme: Ekologove.cz - ekologie v každodenní praxi, EnviMarket.cz - nabídka výrobků a služeb, ZmapujTo.cz - hlášení podnětů od občanů, Nazeleno.cz - úspory energie, Inspirace v bydlení, Cena elektřiny, Dřevěné brikety, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo, Palivové dřevo


Enviweb s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti,a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
Copyright (2008) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Toplist